Перейти до основного вмісту

Прощавай, сценаристе!

10 жовтня, 00:00

Обірвалося життя Едуарда Володарського. Відомому сценаристові й драматургу був 71 рік. Про смерть Едуарда Яковича повідомили в Союзі кінематографістів РФ. Володарський народився 3 лютого 1941 року в Харкові. Закінчив сценарний факультет Всесоюзного державного інституту кінематографії. За його сценаріями було знято понад 70 фільмів, повідомляє itar-tass.com. Найвідоміші з них: «Перевірка на дорогах», «Свій серед чужих, чужий серед своїх», «Омелян Пугачов», «Демидови», «Мій друг Іван Лапшин», «Прощавай, шпана замоскворецька...», «Моонзунд», «Штрафбат» та інші. Він автор кількох книжок і одинадцяти п’єс. Першу його п’єсу «Борги наші» поставили у більш ніж ста театрах колишнього СРСР.

До речі, 14 жовтня на каналі «Росія» розпочнеться показ 12-серійного фільму «Життя і доля» Василя Гроссмана. Автор сценарію — Едуард Володарський, режисер — Сергій Урсуляк, в ролях — Сергій Маковецький, Олександр Балуєв, Поліна Агуреєва, Ганна Міхалкова, Сергій Пускепаліс та інші.

На зйомках серіалу «Син вождя народів» (який було знято за сценарієм Володарського) — кінематографічної біографії Василя Сталіна — Едуард Якович дав одне з останніх своїх інтерв’ю kp.ru.

— Мене часто запитують: чому російське кіно без кінця експлуатує тему радянської епохи і радянських вождів? — каже Едуард Володарський. — Не слід забувати, що знімають далеко не про всіх. Так, про Сталіна справді зробили дуже багато стрічок. А про Василя саме написано і знято не дуже багато.

Василь Сталін... помер через алкоголізм. А ось чому він став алкоголіком — цікаве питання. Адже його в дитинстві споював рідний батько. Сталін, за грузинською традицією, з ранніх років наливав Василю вино — за сніданком, обідом і вечерею. Це не могло не вплинути на сина.

Дія серіалу охоплюватиме майже всю біографію Сталіна-молодшого — від дитячих років до 1960 року. Тоді пригніченого і вже сильно питущого сина Сталіна було звільнено з Володимирського централу і заслано до Казані. У нього було парадоксальне життя, яке зовсім не потрібно було додумувати, — продовжує Володарський. — Син одного з найстрашніших диктаторів виріс людиною доброю, але в той же час надзвичайно твердою. Адже його могли і не ув’язнити за часів Хрущова — Василю необхідно було тільки відмовитися від прізвища «Сталін» і почати підписуватися справжнім — Джугашвілі. Проте він був непохитним. І це певною мірою зруйнувало його долю...

Я не став писати сцену смерті Василя — його останні роки в Казані зовсім нецікаві з драматургічної точки зору. Навіщо показувати людину, яка спилася? Хрущов його і тоді побоювався, навіть приставив до нього жінку (яка стала четвертою дружиною Василя) — вона повинна була доповідати в ЦК про всі його дії. Але нічого особливого він не робив — просто непробудно пив. І помер через алкоголізм...

Драматург Володарський був пристрасним мисливцем, захоплювався читанням, збиранням люльок для паління. Він продовжував працювати до самого кінця. Кілька сценаріїв він не встиг дописати.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати