Перейти до основного вмісту

ТОП-10 подій за версією «Дня»

Завтра у Львові відкривається щорічний Форум видавців
10 вересня, 10:56

Це й найбільший в Україні книжковий ярмарок, і літературний фестиваль із безліччю заходів. Були побоювання, чи відбудеться Форум у час війни, але, на щастя, вони позаду. Зрештою, повна зупинка культурного життя стала б для України ще одним руйнівним ударом.

Якщо ви збираєтеся на Львівський форум, безумовно, треба ознайомитися з його програмою. Її повна версія доступна в Інтернеті за адресою http://bookforum.ua/event/39/1688.html. Із цього моря літературних і суміжних із ними подій «День» пропонує ті десять заходів, що видалися нам найбільш цікавими та важливими.

1 Презентація новинок «Бібліотеки газети «День».

12 вересня. 14.30. Дзеркальна зала Палацу Потоцьких (вул. Коперника, 15).

Лариса Івшина, а також Ганна Гопко, Микола Гриценко, Ірина Ключковська та Сергій Кот представлятимуть три нові інтелектуальні видання від «Дня». Перше — збірка «Україна Incognita. ТОП-25» у трьох мовних версіях, українській, російській та англійській. Друге — фотоальбом «Люди Майдану. Хроніка», присвячений подіям, які нам просто необхідно тривалий час осмислювати та завжди пам’ятати. І, нарешті, «Апокрифи Клари Ґудзик» — перевидання збірки творів видатної публіцистки, що багато років співпрацювала з газетою «День».

2  Антології, мемуари, поезії: презентація нових книжок видавництва «Смолоскип».

11 вересня. 15-30. Аудиторія Б.-І. Антонича філологічного факультету Львівського національного університету імені І.Франка (вул. Університетська, 1).

Традиційно насичений академічний набір новинок видавництва «Смолоскип». Передусім це — довгоочікувана антологія «Українська авангардна поезія (1910 — 1930 роки)». До неї увійшли футуристичні, конструктивістські, експресіоністські, сюрреалістичні, дадаїстські та інші експериментальні вірші, більшість із яких тривалий час не публікувалася. Автори — як відомі (на зразок Михайля Семенка чи раннього Миколи Бажана), так і відверто забуті (як-от Ґео Коляда чи Євген Бунда). До речі, ще одна презентація антології відбудеться 13 вересня о 15-й годині в книгарні «Є» на проспекті Свободи, 7. Що ж до презентації в університеті, тут представлятимуть також ґрунтовну книжку віршів, спогадів, епістолярної спадщини отця Ярослава Лесіва «Сніг без ґрат», надзвичайно цікаві спогади про ХХ століття Пилипа Гайди та інші видання.

3  Презентація книжки «Вірші з війни» Бориса Гуменюка, поета і заступника командира батальйону ОУН.

11 вересня. 18.00. Паб «Кубіца» (вул. Братів Рогатинців, 18).

Відомий письменник Борис Гуменюк усі ті кілька місяців, які перебуває на фронті, пише вірші, базовані на безпосередніх воєнних враженнях. Це — тугі й насичені, епічні верлібри, сповнені болю, далеко не пропагандистської задуми, але також і бажання жити та перемагати. Дотепер ці вірші з’являлися в Інтернеті, де здобули чималу популярність, аж ось виходять друком у видавництві Сергія Пантюка. Презентацію організовує журнал «ШО».

4  Зустріч із Валерієм Шевчуком.

13 вересня. 15.00. Львівський драматичний театр імені Лесі Українки (вул. Городоцька, 36).

Живий класик, засновник «Житомирської прозової школи», іронічний стилізатор, енциклопедист, парадоксально сентиментальний письменник, головний естет серед шістдесятників — усе це та багато іншого можна сказати про Валерія Шевчука. Зустріч із ним, напевно, також буде пов’язана з виходом його нової книжки, точніше, трилогії — «Фрагменти із сувою мойр».

5  Ніч поезії.

13 вересня. 22.00. Перший український театр для дітей та юнацтва (вул. Гнатюка, 11).

Традиційна кульмінація Львівського форуму. Захід, який завжди дивує зарубіжних гостей: мовляв, невже в Україні стільки людей ходить на поетичні вечори? І справді, цілу ніч переповнений театр слухає поетів і музикантів. Цього разу виступатимуть понад 20 авторів, а також гурти Tu v dome (Словаччина), Галина Крук із проектом «Опір Матерії» (Україна), «ГИЧ-Оркестр» (Україна).

6  Дискусія «Жіноча література в Центрально-Східній Європі».

11 вересня. 18.00. Музей історії релігії (пл. Музейна, 2).

Живими й гострими є обидва складники заявленої теми дискусії: і Центрально-Східна Європа, і жіноча література. Роль і сприйняття жінки-автора, наявність чи відсутність гендерних особливостей письма, специфічні традиції та їхній розвиток, особливості на національному та макрорегіональному рівнях. Обговорюватимуть усе це українська перекладачка Алла Татаренко, українська журналістка і критик Ірина Славінська, болгарська письменниця Теодора Дімова, литовська письменниця Рената Шереліте, а також чешка Катержина Тучкова, роман якої «Житковські богині» (український переклад) нещодавно представлено в Києві на «Книжковому Арсеналі».

7  «Література, якої не було».

11 вересня. 18.00. Театр «Воскресіння» (пл. Генерала Григоренка, 5).

Білоруський письменник і перекладач Альгерд Бахаревич розкаже про сучасну білоруську літературу та про її місце у сьогоднішньому мультикультурному європейському просторі. Це мало би зацікавити українського читача з огляду на те, що білоруську літературу в нас знають не дуже багато, а між тим вона абсолютно доступна й без перекладу, завдяки істотній спорідненості мов.

8 «Як залишатися при здоровому глузді».

12 вересня. 15.00. Coffeeshop Company (пл. Соборна, 2А).

Надзвичайно важлива подія — публічна зустріч українських і російських інтелектуалів із розмовою про людське і культурне порозуміння між народами, яке має відбуватися навіть попри війну. Участь у дискусії беруть Лев Рубінштейн, Андрій Більжо, Ігор Свинаренко, Олександр Кабанов, Юлія Каденко, Тарас Федюк. Модератор Остап Дроздов.

9  Зустріч із Олегом Лишегою.

14 вересня. 14.00. Театр ім. Леся Курбаса (вул. Леся Курбаса, 3).

Олег Лишега — самобутній, оригінальний український поет. Але цікаві не лише його вірші, а й спілкування з ним. Він розповідає мудрі й забавні, химерні й пізнавальні речі зі світлою задуманою усмішкою. Тож пропустити його виступ — то справді втрата.

10  Проект «ВіршоCROSSING».

12 вересня. 20.30. «Дзиґа» (вул. Вірменська, 35).

Поетичний вечір від «Смолоскипа». Молоді українські поети вирішили, що в час електронних книжок і поезії у «Фейсбуці» саме час нагадати про особливий культурний смак і колорит віршів, написаних на папері. Відтак, на цих читаннях кожен охочий зможе отримати аркуш із автографом вірша молодого поета. В обмін на який-небудь символічний подарунок. Окрім цього, звичайно, вірші читатимуть. Участь у «ВіршоCROSSING’у» візьмуть Юлія Стахівська, Ірина Шувалова, Вано Крюґер, Мирослав Лаюк, Олег Коцарев, Михайло Жаржайло, Заза Пауалішвілі, Лесик Панасюк, Оксана Гаджій. Модераторка — Богдана Неборак.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати