«Це наш міф про Геракла!»
У Львові відбудеться Конкурс молодих вокалістів імені Василя Сліпака
Міжнародний захід проходитиме 15–20 грудня за ініціативи Львівської національної філармонії і за підтримки Президента України, обласної державної адміністрації, обласної ради та департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА.
У конкурсі пам'яті видатного оперного співака, соліста Паризької національної опери, волонтера, учасника бойових дій на Сході України, Героя України, кавалера ордена «За мужність» львів’янина Василя Сліпака (1974 – 2016) братимуть участь співаки з Австрії, Китаю, Польщі та України. Вік учасників – 16 – 21 та 22 – 30 років. Номінації – сопрано, мецо-сопрано, тенор, баритон/бас. Мета конкурсу – збереження традицій національної вокально-виконавської школи та її інтеграція у світовий культурний простір, виховання виконавської культури студентів музичних факультетів та відділень навчальних закладів, популяризація та впровадження в активну навчально-виконавську практику вокальних творів українських та західноукраїнських композиторів.
Лауреати визначатимуться за сумою набраних балів у двох або трьох турах – залежно від вікової категорії. Остаточний розподіл місць і премій відбудеться на кінцевому засіданні журі. Журі має право присудити Гран-прі.
Стартує конкурс сьогодні оперою Дмитра Бортнянського «Алкід». У філармонії розповідають, що львівська історія виконань цього твору триває вже понад 20 років.
«Для мене особисто зараз відбувається друге повернення до цієї опери, яке я тісно пов’язую із іменем Василя Сліпака, – говорить генеральний директор філармонії Володимир Сивохіп. – Саме тоді, на початку 1990-х, він заявив про себе як блискучий контратенор, який володів дуже хорошим тонким, чистим голосом, на який ми звернули увагу, коли він готував кантату Олександра Козаренка «П’єро мертвопетлює» на слова Михайля Семенка. Тоді також зауважили, що він може бути блискучим Алкідом. Згодом Василь навіть співав кілька арій у концертних виконаннях опери».
На думку Володимира Сивохопа, Василя Сліпака, поза сумнівом, можна порівняти з Алкідом: «Алкід – сильна, вольова людина, юнак, який в зрілості став Гераклом. І, власне, Василь в зрілості теж став Гераклом, «Міфом», що для мене є тотожним. Це людина, наділена надзвичайною волею і силою. Це наш міф про Геракла! І ось тому цього року ми вирішили, що, оскільки на конкурс молодих виконавців приїде багато вокалістів з різних країн, буде цікаво, якщо прозвучить такий своєрідний подарунок від Василя – опера «Алкід»!».
Виконавці – Софія Соловій, Назар Тацишин, Евеліна Любонько, Маріанна Лаба, Камерний хор Gloria, Оркестр барокової капели Музичної академії ім. Миколи Лисенка, диригент – Володимир Сивохіп.
Організатори обіцяють, що всі шість днів заходу будуть наповнені цікавими і важливими подіями, і це три концертні програми, прослуховування конкурсантів, майстер-класи, творчі зустрічі, перегляд документального фільму «Міф» – зі спогадами рідних та близьких про різні етапи життя Василя Сліпака.
18 грудня відбудеться концерт за участю голови журі, солістки Польської королівської опери Ольги Пасічник та камерного складу симфонічного оркестру філармонії (диригент – Сімон Камартін, Швейцарія). У програмі вечора – камерна версія Симфонії №4 Густава Малєра і дві камерні симфонії Даріуса Мійо.
Урочисте закриття конкурсу – 20 грудня, і це день народження світлої пам'яті Василя Ярославовича Сліпака.
Після церемонії нагородження переможців відбудеться гала-концерт, участь у якому візьмуть лауреати, також – члени журі та провідні солісти і колективи Львова (Олег Лихач, Тетяна Вахновська, альма-матер Сліпака – хорова капела «Дударик» та Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії).
Дата проведення у Львові першого вокального конкурсу з присвятою Василеві Сліпаку – 15 – 20 грудня 2017 року.
Author
Тетяна КозирєваРубрика
Культура