Творчі пошуки, знахідки та експерименти
Із по 16 до 22 квітня у Києві відбудеться восьмий фестиваль сучасного танцтеатру Zelyonka
Цьогоріч вперше проект проходитиме на чотирьох майданчиках: Національному центрі ім. Л. Курбаса, ЦСМ «Дах», Мистецько-концертному центр ім. І. Козловського і «Мала Опера» (на малій і великій сценах). У фестивалі беруть участь танцювальні театри з Австрії, Бельгії, Естонії, Польщі та України.
— Сучасний танець в нашій країні нині активно розвивається, проте не має фінансової підтримки з боку держави. Zelyonka fest існує завдяки приватних коштів та підтримці європейських культурних організацій, — підкреслила критик Анна ЛЮДНОВА, платформа «Асоціація сучасного танцю». — Нинішній форум дає можливість глядачам і мистецтвознавцям прослідкувати, як розвивається танцювальний театр не тільки в України, а й у Європі. Крім того побачити творчість молоді з різних регіонів країни завдяки проекту Artil, які під орудою досвідчених хореографів Антона Овчиннікова, Христини Шишкарьової та Ольги Кебас мають можливість створити власні вистави.
Це суміш різних хореографічних напрямків, технік роботи з тілом. Засновником фестивалю в 2010 році став А. Овчинніков, відомий на сьогодні хореограф, керівник танцювального театру Black O!Range.
Нині, крім уже традиційних виступів молодих хореографів, що пройшли відбір для участі в проекті «Артіль», пластичних вистав з Європи, найкращих українських спектаклів та презентації проекту кінотанцю, відбудуться численні воркшопи для танцівників, для яких запросили гостей із США.
До речі, в Україні термін «сучасний танець» часто плутають із модерним балетом. Тому вперше за історію фесту відбудуться дискусії для хореографів та представників інших видів мистецтв, зокрема поетів-перформерів, музикантів, художників. Головні теми: яким є український сучасний танець, на відміну від європейського, щодо індивідуальних і колективних стратегій існування та взаємодії з іншими видами мистецтва? Учасники і гості форуму зможуть знайти однодумців, танцівники — попрактикуватися на майстер-класах від провідних європейських та американських митців, а глядачі — пізнати багатство танцю завдяки синтетичним перформансам, фізичного театру, танцювально-театралізованих вистав.