Перейти до основного вмісту

Твори Вагнера і Шумана у… лісі

1 липня в арт-центрі Plivka відбудеться пряма трансляція закриття сезону Берлінської філармонії
30 червня, 13:58
Виступає Густаво Дудамель / Фото із сайта asturiasdiario.es

Сценою гранд-концерту стане лісова галявина  Waldbühne,  яку можна буде побачити  під час трансляції на великому екрані. Goethe-Institut та арт-центр Plivka запрошують всіх меломанів  до спільного перегляду програми, яка відбудеться  у рамках проекту Digital Concert Hall. Це буде унікальна трансляція кількома камерами, яка дозволяє глядачеві мати низку переваг перед присутньою публікою, що буде знаходитися  безпосередньо у філармонічному залі. Одна з них — можливість слідкувати за музичним розвитком очима диригента, адже зйомки ведуться у відповідності до партитури —  кожної конкретної миті фокус спрямовано саме на тих музикантів, що грають основну тему.

Цього разу Берлінський філармонічний оркестр очолить венесуельський диригент Густаво Дудамель. Він є одним із найвідоміших маестро  молодої генерації. До речі, саме цей музикант став прототипом диригента Родріго з серіалу «Моцарт у джунглях». Дудамель  — володар численних нагород, неодноразово отримував титул «Музиканта року». Під орудою Густаво Дудамеля будуть виконані твори німецьких класиків Роберта Шумана та Ріхарда Вагнера.

Маестро Дудамель неймовірно відчуває стихію музики Вагнера. Він порівнює його опери з грандіозними кінострічками й говорить про них із величезним захватом і в одному з інтерв’ю зізнався: «Коли я чую музику Вагнера, я завжди згадую схід сонця із «Заратустри» Ніцше — крещендо кольорів, епічний натуралізм, осяяння величного духу. Це вражає як видатне кіно. В історії музики існують такі композитори, які не лише писали екстраординарну музику, але й своєю творчістю фундаментальним чином змінили спосіб слухання: Монтеверді, Бетховен, Стравінський, Бітлз… та Вагнер. Музика після Вагнера вже не могла бути такою, як раніше. З новим підходом до мелодії, гармонії, ритму та оркестровки опери Вагнера штовхали музику до її фізичних та емоційних меж, проклавши шлях не лише для таких композиторів як Малер і Ріхард Штраус, але й для усього — від Зоряних воєн до групи Metallica.

Вагнер епічний і потужний, сучасний і сміливий, але водночас може бути люблячим і ніжним. Його партитури невимовно добре написані, блискуче задумані, оркестровка чарівна, гармонії сповнені експресії. Кожна нота щось означає — іноді багато речей одночасно. Виклик для диригента й оркестру — віднайти баланс між дуже великим і дуже інтимним.

Трансляція  концерту наживо розпочнеться у Києві  о 21:00.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати