Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У Моринцях вперше відбудеться «Ше.Fest»

13 серпня, 16:12
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

16 і 17 серпня на Батьківщині Тараса Шевченка (с. Моринці Звенигородського району Черкаської обл.) відбудеться I Всеукраїнський фестиваль. «Ше.Fest» присвячено  200-річчю Кобзаря. На форумі, за підтримки Національного центру Олександра Довженко, пройдуть покази українських фільмів про великого поета, художника і Пророка, повідомляє Cultprostir. Як розповів менеджер із дистрибуції кінопродукції Олександр Прокопенко, в програмі фестивалю будуть продемонстровані художні та документальні фільми зі збірки «Шевченко 200», яка була видана Центром Довженка спеціально до ювілею класика.

— Це найвідоміші художні фільми про Шевченка, які створили кінематографічний канон репрезентації поета як національного генія та пророка, — зазначив Олександр Прокопенко. — Створені між 1926 та 1964 рр., вони демонструють генезу цього героїчного канону, який ще чекає на своє наукове вивчення. Адже Тарас Григорович, яким ми його знаємо з підручників та офіціозу — символічна фігура, міф, який створювався цілими поколіннями вчених та бюрократів. Тим цікавіше спостерігати як відбувався цей процес міфологізації — від ходульно-схематичного «Тараса Шевченка» Петра Чардиніна (1926), епічного «Тараса Шевченка» Ігоря Савченко (1951), до дисидентського за настроєм фільму «Сон» Володимира Денисенка (1964). Серед обраних робіт є також музичний фільм-екранізація поеми Шевченко та створеної за її мотивами опери Михайла Вериковського «Наймичка» (1963), та документальні стрічки «Тарас Шевченко. Спадщина. Надії» Леоніда Анічкіна (1994—1995), а також «Дві долі» Бориса Квашнєва (2007)».

До речі, більша частина цих фільмів могла бути втрачена. Якщо популярні «Сон» Денисенка чи «Тарас Шевченка» Савченка раніше з’являлися на телеекранах, чи були залиті в мережу Інтернет, де охочі могли їх віднайти та переглянути, то фільм «Тарас Шевченко» Чардиніна — унікальна робота, яку бачили навіть не всі кіногурмани українського кіно. А документальні «Тарас Шевченко. Спадщина. Надії», режисера Леоніда Анічкіна, що були відзняті в середині 1990-х представляють собою не просто документальні роботи, але й певного роду аналіз та переосмислення образу і впливовості персони Т.Г.Шевченка в українській культурі, історії та ідеї становлення українців як народу. На фестивалі «Ше.Fest» відбудеться також показ роботи Сергія Проскурні «Тарас Шевченко. Idентифікація».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати