У Тернополі відбувся майстер-клас з виготовлення традиційної ляльки-мотанки
![](/sites/default/files/main/articles/11072015/p1100103.jpg)
10 липня у Тернополі провели майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки. У заході брали участь діти від 5 років. Долучалися до виготовлення традиційної української ляльки і батьки.
«Щоб навчитися виготовляти ляльку-мотанку достатньо зробити її один раз. За 40 хвилин можна зробити ляльку за схемою, а далі можна вдосконалювати свою техніку. Основа – одна, але оздоблення залежить від фантазії. Матеріал – з мішковини, його можна наповнювати сіном, можна кружевами змотувати, бісером тощо», – каже Марія Собчук.
Дуже важливою частиною виготовлення ляльки-мотанки є знання обрядів і їх дотримання.
«Не можна в жодному разі підшивати чи зав’язувати ляльку. Щоб в сім’ї і в житті все було добре, потрібно тільки мотати і скручувати. Не можна використовувати ані голку, ані інших речей. Можна тільки мотати. Тому, що намотуєш свою долю. Кажуть, що в жодному разі не можна робити ляльку-мотанку з поганим настроєм. Коли думаєш про щось позитивне, відповідну енергетику вкладаєш у виріб, – наголошує майстриня Марія Собчук.
Виготовлення ляльки-мотанки майстрині відносять до етнотематичної творчості. Фахівці зазначають, що до таких майстер-класів діти ставляться з особливим інтересом.
«Діти дуже люблять етнічні, а також екотеми. Ми з таких предметів як жерстяні банки виготовляємо декупажні речі для підставочок під канцтовари. Робимо з мішковини сумки для шопінгу, щоб допомагати батькам закуплятися і щоби зберігати планету. Дітям це дуже подобається», – каже Марія Собчук.
Майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки називають ще своєрідною терапією, душевним відпочинком. Мабуть, саме тому майстер-класи для дітей традиційно виходять сімейними. Виготовлення української традиційної ляльки виглядає настільки цікаво і пізнавально, що кожна людина, яка спостерігає за цим процесом, захоче стати його учасником.
Author
Тамта ҐуґушвіліРубрика
Культура