Перейти до основного вмісту

«Україні - миру та злагоди!»

Під таким девізом у Херсоні пройшов форум «Мельпомена Таврії»
01 червня, 12:31

Цьогоріч флагман українського фестивального руху – Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії»  відбувся вже у вісімнадцяте. Команда організаторів під керівництвом автора ідеї та директора фесту  Олександра Книги присвятила захід 25 річниці Незалежності України, а всі акції проходили під девізом: «Україні - миру та злагоди!»

Глядачі мали змогу побачити 30 вистав театрів із України, Грузії, Португалії, Австрії, Угорщини, Румунії та Литви.

Окрім вистав, на «Мельпомені Таврії» на майданчику просто неба – Green zone відбувались читки п’єс сучасних драматургів, творчі зустрічі й майстер-класи, презентації видавничих проектів Центру ім. Леся Курбаса, представлялись музичні програми херсонських гуртів,  проходили вечори експериментальної електронної музики, автограф-сесії популярних акторів.

Велике значення мають і  робочі наради керівників театрів України, на яких обговорюються нагальні проблемні питання театральної галузі. З директорами театрів на цій нараді зустрівся міністр культури Євген Нищук.

В афіші «Мельпомени» поряд із знаними колективами своє мистецтво мали змогу показати аматорські, студентські колективи. І все ж професіонали ставили високу художню планку. Так, легендарну виставу Г. Товстоногова нагадав Тбіліський драмтеатр ім. О. Грибоєдова. У його «Холстомір. Історія коня» О. Толстого наявно прозвучала думка, що не тільки над тваринами має владу людина, її долею теж розпоряджається хтось вищий.

Наша столиця була представлена трьома національними театрами – ім. І. Франка, ім. Лесі Українки, Театром оперети, а також Молодим театром. Вистави були на різні смаки. Любителям легкого жанру – оперетковий Голохвастов, який женеться «За двома зайцями», прихильникам психологічної скрупульозності –  чеховські «Дрібниці життя», а тим, хто цікавиться закулісним життям й дивом народження  вистави – дороговказ у простір «Зірки або інтоксикації театром». Прихильність херсонських глядачів отримав «Оскар» Е.-Е. Шмітта Муніципального театру ляльок. Вистава «Однорукий» М. Макдонаха Молодого театру та її постановник А. Білоус були відзначені серед кращих. Як і вистава «Vій 2.0.» Н. Ворожбит «Дикого театру» та її режисер М. Голенко. Також режисуру М. Голенка можна було побачити у виставі «Пишка» Мопассана Миколаївського українського театру драми та музкомедії з виразними проекціями французької ситуації війни на ситуацію сучасної України.

 Соціальний проект запропонував режисер і автор Т. Жирко у виставі «Останній вагон» під егідою Міжнародної антинаркотичної асоціації. Дебютував на Фестивалі Пластичний театр Quartet DEKRU з вишуканим пантомімічним шоу.


ГРАН-ПРІ ФЕСТИВАЛЮ ПРИСУДЖЕНО ЧЕРНІГІВСЬКОМУ ТЕАТРУ ІМ. Т. ШЕВЧЕНКА ЗА ВИСТАВУ «КОМЕДІЯ ПОМИЛОК» В. ШЕКСПІРА (ПОСТАНОВКА  АНДРІЯ БАКІРОВА) / ФОТО З САЙТА TEATR.CN.UA

 Своєрідним, у чомусь незвичним для українського глядача було мистецтво європейського театру, сильного увагою перш за все до форми вистави. Видовищними були угорські вистави «Івонна, принцеса Бургундії» В. Гомбровича (м. Вац) і «Незаймана дівчина та чудовисько» П. Жолта (м. Бекешчаба), португальська «Човен, що відпливає у пекло» Ж. Вісенте (м. Брага), румунська «Фантомні болі» В. Сігарєва (м. Бирлад).

Несподіваними театральними засобами у Львівському театрі естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» прочитали «Еклезіаст».

Цікавий досвід постановника представив драматург П. Ар’є у моновиставі «Лондон» М. Доська Першої сцени сучасної драматургії Драма.UA.

Вистава «Не залишайте без нагляду друзів» Я. Рези Кіровоградського театру ім. М. Кропивницького отримала відзнаку «Акторський ансамбль».


АКТРИСА ТЕТЯНА ПРОВОРОВА ОТРИМАЛА ПРИЗ У НОМІНАЦІЇ «ЖІНОЧА РОЛЬ»  (МОНОВИСТАВА «ПОРОЖНЕЧА», ХЕРСОНСЬКИЙ ТЕАТР ІМ. М. КУЛІША, РЕЖИСЕР СЕРГІЙ ПАВЛЮК) /
ФОТО НАДАНО ЛІТЕРАТУРНОЮ ЧАСТИНОЮ ТЕАТРУ ІМ. М. КУЛІША

Лідером режисерського представлення на «Мельпомені-2016» став режисер  Сергій Павлюк. У його постановці херсонці побачили вистави: «Остання любов Гетьмана» А. Крима (Полтавський театр ім. М. Гоголя), «Порожнеча» В. Зуєва (Херсонський театр ім. М. Куліша) та «Ніч на полонині» О. Олеся (Луганський український муздрамтеатр), яку зіграли під відкритим небом на «Чумацькій Криниці». Надзвичайно гармонійно жили мавки, лісовики, водяники й чорти посеред справжньої природи. А коли згасли прожектори, що освітлювали дерев’яну сцену, повноправними учасниками дійства стали херсонські зорі, що засяяли високо в небі. Луганський театр зараз базується у Сєверодонецьку, колектив отримав відзнаку «За громадянський вибір, мужність та віддане служіння театру», що точно визначає стан його нинішнього існування.

Виставу «Комедія помилок» В. Шекспіра Чернігівського театру ім. Т. Шевченка можна вважати авторським проектом Андрія Бакірова, який здійснив постановку, художнє та музичне оформлення. Тому вистава й вийшла видовищно-театральною, з виразними характерами героїв, які діють у цьому вигадливому сценічному фарсі. «Комедію помилок» було відзначено високою нагородою – Гран-прі фестивалю.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати