Великий скульптурний салон-2010
Мистецький арсенал представить відреставровану шату кіота ікони Іллінської Богоматері, виготовлену коштом Івана Мазепи
З 16 до 26 грудня в Мистецькому арсеналі триватиме III Великий антикварний салон. Про це повідомляє прес-служба Мистецького арсеналу.
Цього року в рамках спеціальної програми «Музей-гість» салон представить два виставкові проекти: «Шедеври сакрального мистецтва України» та «Київська школа живопису» із зібрань провідних музеїв Чернігова, Львова та Музею історії Києва. Зокрема експонуватиметься срібна шата кіота Чудотворної ікони Іллінської Богоматері, виготовлена коштом гетьмана Івана Мазепи в 1695 році у Троїцькому соборі Чернігова. Шата призначалася для ікони, написаної 1658 року знаним іконописцем Григорієм Дубенським, повідомляє Чернігівський історичний музей ім.В. Тарновського. На жаль, на відміну від шати, оригінал ікони не зберігся. Шата складається з 18 окремих срібних орнаментованих платівок, що кріпилися до дерев’яного каркасу та між собою цвяхами і заклепками. Нижній її фриз оздоблений гербом Мазепи з літерами «ІМГВЦПВЗ» (Іван Мазепа Гетьман Війська Царської Пресвітлої Величності Запорозького) в оточенні арматури, фортеці та військового табору. На початку цього року суттєво пошкоджену трьохсотрічну шату було відреставровано фахівцями Національного науково-дослідного реставраційного центру України (керівник групи — В.М.Голуб). Оглянути її вже мали можливість відвідувачі Українського музею у Нью-Йорку та Національного музею історії України. Поява у Старому київському арсеналі шати, прикрашеної зображенням герба Івана Мазепи, є символічною. Відомо, що цю споруду зведено на місці Вознесенського дівочого монастиря, ігуменею якого була Марія Магдалина Мазепина. Коштом гетьмана та його матері в 1701—1705 рр. тут було зведено величний Вознесенський собор та храм Покрови Богородиці.
Також Мистецький Арсенал презентує збірку живописних творів із колекції Музею історії міста Києва — полотна видатних українських художників С. Шишка та О. Хвостенка-Хвостова, що повертають до нас у Київ середини та другої половини ХХ ст.
Сакральне мистецтво України ХVІ—ХVІІІ століть презентуватимуть експонати, що досі перебували в музейних сховищах Чернігівського обласного історичного музею ім. В. Тарновського, Національної галереї мистецтв у Львові, Львівського музею історії релігії, Національного заповідника «Софія Київська» та Музею «Духовні скарби України».
Окрім цього, на відвідувачів виставки чекає палітра приватних та галерейних зібрань.
Нагадаємо, що Великий антикварний салон було започатковано 2008 року. Два роки поспіль захід проходив в Українському домі. За цей час його відвідало близько 150 тис. осіб.
У 2008-му році проект представляв живопис і скульптуру Паризької школи: Амадео Модільяні, Пабло Пікассо, Костянтина Бранкузі, Жака Ліпшиця, Марка Шагала, Альберто Джакометті, Мане-Каца, а також творчість видатних українських митців Олександра Архипенка, Ханни Орлової, Олександри Екстер, Миколи Глущенка. 2009 року Салон презентував твори Сальвадора Далі, Огюста Родена, Франсуа Помпона, П’єра Огюста Ренуара, що є частиною унікальної колекції всесвітньо відомої французько-швейцарської ливарної майстерні «Вальзуані».
Випуск газети №:
№222, (2010)Рубрика
Культура