З акторів – у волонтери
Театри Львівщини й надалі приймають відвідувачів
Але сьогодні люди приходять до театрів не для того, щоби розважитися, а для того, щоби знайти прихисток.
Замість крісел у глядацьких залах – ліжка та матраци.
Актори волонтерять – поселяють вимушено переміщених осіб, готують для них їжу, плетуть маскувальні сітки…
Театр імені Леся Курбаса перетворився на хостел для прибулих до Львова дорослих і дітей. Також тут можна перепочити, випити каву або чай, перекусити й отримати допомогу медсестри, психолога, юриста.
Прихисток на 25 осіб облаштували й у Театрі імені Лесі Українки. Актори готують їжу, аби завезти її на вокзал, де перебуває велике число нових вимушено переселених. Також на базі театру волонтери шиють балаклави, бафи та стрічки для військових.
Колектив театру естрадних мініатюр “І люди, і ляльки” теж дуже активно волонтерить – забирає переселенців з вокзалу, шукає медикаменти, плете сітки та гастролює з виставами для дітей, котрі покинули рідні домівки. І хоч приміщення театру геть невеличке за площею, там все одно надають прихисток втікачам від війни.
«Можна скільки завгодно скаржитися на стреси та сидіти по ночах у ФБ-срачах… Озирніться навколо. І ви однозначно побачите тих, кому гірше за вас, про кого всі забули. Допоможіть. І позитив від усмішок поверне вам сили та енергію жити далі», – зазначено в одному з дописів головного художника театру Елі Босович – з Милятина, куди актори приїхали з виставою.
Фрагмент відео з вистави у Милятині можна подивитися тут.
У музично-драматичному театрі імені Юрія Дрогобича у Дрогобичі поселили кілька акторських родин, які приїхали з місць ведення військових дій. Крім того, колектив театру з перших днів війни готує їжу для військових – артисти і музиканти купують продукти для приготування вареників, котлет, борщових заправок і т. ін. На сторінках у соцмережах театру зазначено, що муздрамтеатр ім. Юрія Дрогобича зліпив вже понад 10 тисяч вареників для ЗСУ.
Пункт поселення на 60 осіб розгорнули й у Першому театрі для дітей та юнацтва у Львові. Вимушено переселених осіб розмістили в гримерках та репетиційній залі. Колектив театру разом з іншими волонтерами забезпечує безперебійну роботу прихистку, сортує гуманітарну допомогу та відправляє у найбільш постраждалі області України.
Волонтерський центр працює й при Національному театрі імені Марії Заньковецької – від першого дня війни. Заньківчани збирають гуманітарну допомогу, опікуються харчуванням для військових та вимушено переселених осіб, плетуть сітки, шиють одяг для ЗСУ, організовують заняття для дітей-переселенців та сеанси творчої терапії для дорослих.
Допомагає вимушено переселеним особам і Львівський театр ляльок. Щодня тут розміщують до 60 людей. Ліжкомісця облаштували на бейбі-сцені, в репетиційній кімнаті, фойє та нижній залі. Облаштовано для гостей навіть душ та пральну кімнату.
«День» неодноразово писав про те, що від початку російського вторгнення Львів прийняв понад 200 тисяч осіб, з яких понад 160 тисяч поки що залишаються у місті, яким львів'яни підставляють надійне плече. Працівники театрів – не виняток.
Фото Віталія ГРАБАРА і з соціальних мереж львівських театрів
Author
Тетяна КозирєваРубрика
Культура