Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

За «Атлантидою» та «Воєнними канікулами»

Україна тріумфувала на 11-му Одеському кінофестивалі
06 жовтня, 10:14

Цього року через карантин уперше за свою історію фестиваль відбувся в Інтернеті. Всі фільми, а також церемонії відкриття й закриття можна було подивитися на платформі oiff.online. Так само в Мережі проходило спілкування з автор(к)ами фестивальних стрічок.

Переможців оголосили в суботу, 3 жовтня під час урочистої церемонії закриття фестивалю. Найкращих визначали журі та глядачі; за результатами голосування останніх обрали лауреатів Гран-Прі Міжнародного та Національного конкурсу.— Найважливіша новина — вперше за історію ОМКФ найбільше призів здобули фільми, зроблені за участі України.— Так, журі на чолі з повідним кінокомпозитором Голівуду, володарем трьох «Оскарів» Говардом ШОРОМ назвало найкращим фільмом Міжнародного конкурсу антитутопію Валентина ВАСЯНОВИЧА «Атлантида». Картина, яка розповідає про життя на деокупованому Донбасі в 2025, торік здобула Ґран-прі конкурсу «Горизонти» на Венеційському фестивалі; статуетка ОМКФ стала її першою українською нагородою.— Так само в  Конкурсі європейських документальних фільмів перемогла німецько-українська картина «Воєнні канікули» (режисер — Моріц ШУЛЬЦ) про вишкіл дітей у літньому таборі «Азовець».— Беззаперечним лідером у Національному конкурсі стала ще одна документальна копродукція. «Не все буде добре» (Адріан ПІРВУ, Олена МАКСЬОМ, Румунія — Україна) — неігрова драма про стосунки двох молодих людей, народжених з успадкованими розладами через аварію на Чорнобильській АЕС, — відзначена як найкращий повнометражний фільм та за найкращу режисуру.

Володар Ґран-прі Міжнародного конкурсу — чорна комедія про панк-бунтівників у невеличкому містечку «Вечеря в Америці» (Адам РЕМЕЙЕР, США).

Приз конкурсу за найкращу акторську роботу — в тріо блискучих акторок з драми «Материнство» (Маура ДЕЛЬПЕРО): Лідії ЛІБЕРМАН, Деніз КАРРІЗО, Аґустини МАЛАЛЕ.— Найкращий режисер міжнародної секції — Фабріс дю ВЕЛЬС, автор молодіжної мелодрами «Обожнювання» (Бельгія-Франція).— Спеціальна згадка журі — в політичної драми «Служителі» (Іван ОСТРОХОВСЬКИЙ, Чехія-Ірландія-Румунія-Словаччина) та в повнометражного дебюту Амджажа АБУ-АЛАЛИ «Ти помреш у двадцять» (Єгипет-Франція-Німеччина-Норвегія-Катар-Судан) за музику до стрічки.

В Національному конкурсі нагорода за найкращу акторську роботу в Марії ХОМУТОВОЇ за роль у короткометражці «Двоє» (Владислав ВІТРІВ), а Ґран-прі — в повнометражної анімації «Віктор_Робот» (Анатолій ЛАВРЕНИШИН). Найкращий короткометражний фільм — «Прощавай, Головін» (Мат’ю ҐРІМАР, Канада-Україна).

Спеціальний диплом журі Конкурсу європейських документальних фільмів — «Земля Ґеварa» (Кутайба БАРГАМДЖІ, Франція-Катар) та «Перед оркестром» (Анна-Карін ҐРЕНРОС, Фінляндія).

Журі Федерації міжнародної кінопреси ФІПРЕССІ назвало найкращим українським повнометражним фільмом «Бєс» (Єгор ТРОЯНОВСЬКИЙ), а найкращою українською короткометражкою — «Чачьo» (Віталій ГАВУРА).— Почесну нагороду «Золотий Дюк» за внесок у кіномистецтво вручили Роману БАЛАЯНУ та видатному шведському режисеру Рою АНДЕРССОНУ. — Детальніший аналіз підсумків 11 Одеського кінофестивалю читайте в найближчих числах нашого видання.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати