Перейти до основного вмісту

Закулісся від Ади Роговцевої

Славнозвісна актриса розпочала репетиції свого бенефісу
20 квітня, 00:00
ТАЛАНТ, ЯК ХОРОШЕ ВИНО, З РОКАМИ СТАЄ ВСЕ КРАЩИМ — УКРАЇНСЬКА ПРИМАДОННА АДА РОГОВЦЕВА / ФОТО PR-КОМПАНIЇ «ВАВIЛОН»

Ада Миколаївна вийде до глядачів у новому масштабному проекті — виставі — «Star Quality» Ноела Кауарда. На першій репетиції зібралися учасники вистави — популярні актори київських театрів: Катерина Степанкова, Светлана Орліченко, Остап Ступка, Влад Задніпровський, Лесь Задніпровський, Олексій Вертинський. Були відсутні лише москвичі — відомий актор театру і кіно Микола Добринін і художник Борис Краснов. У долі Краснова, колишнього киянина, Ада Миколаївна зіграла велику роль, ставши за словами Бориса «його хрещеною в мистецтві», і сценографічне оформлення постановки стане його подарунком улюбленій актрисі.

Попередні ювілейні вистави Ади Роговцевої ставив Роман Віктюк, з яким актрису пов’язують довгі роки творчої і людської дружби. Але цього разу Ада Миколаївна вирішила «зрадити» метру з іншим режисером. Про свій вибір Роговцева сказала, що після роботи з московськими та пітерськими режисерами, їй захотілося «чогось свого». Цим «своїм» виявився талановитий театральний режисер Олексій Лісовець, який працює в Київському театрі драми та комедії на Лівому березі Дніпра. Багатьом глядачам він добре відомий і за своїми телевізійними роботами — художніми фільмами «Їсти подано» і «Професор в законі», які Лісовець здійснив на «Інтері» та Студії «1+1».

П’єсу «Star Quality» Ноела Кауарда для бенефісу Роговцевої знайшов режисер. Кауард — відомий драматург, лібретист, сценарист, поет, композитор, актор, режисер, продюсер. Коли він тільки починав як драматург, його підтримав славнозвісний Бернард Шоу. Зараз Ноела Кауарда називають «спадкоємцем великої англійської комедійної традиції, найкмітливішим письменником ХХ століття».

У п’єсі «Star Quality» Ада Миколаївна гратиме роль актриси. Ця остання п’єса драматурга була невідома за його життя. Її знайшли в архівах письменника і видали в 2001 році. Першу постановку здійснили в Лондоні в Театрі «Аполло». В Україні постановка п’єси (переклад Дмитра Островського) буде здійснена вперше. У комедії Кауарда — все про театр, який він знав досконально, і про людей, які служать театру, з їхнiм блиском і суєтою, великим талантом і дрібними інтригами, з гіпертрофованим себелюбством і не менш великою любов’ю до мистецтва сцени.

Розповідаючи про майбутню роботу, Ада Роговцева припустила, що це буде непростий процес, оскільки треба буде зіграти те, як і з чого народжується вистава, як натхнення і творчість розбурхують кров і як досягається успіх. За визначенням Олексія Лісовця, це буде «хроніка створення спектаклю, театральної вистави» прямо на очах у глядача. Можливість заглянути в творчу лабораторію — подія знаменна. Там, де «зберігається» «талантичик» — ці дефіцитні ліки — свята святих творця. Але з широтою душі, властивою справжній актрисі, зі сміливістю людини, що не приховує свого віку, Ада Миколаївна допустить глядачів у свою лабораторію і покаже на сцені процес творчості. Не хотілося хіба що погоджуватися з актрисою в тому, що зараз усі її роботи — це «підбиття підсумків, завершення». Її таланту вистачить ще на багато років...

Отже, перша репетиція нової вистави відбулася. На прем’єру публіку запросять... у жовтні (коли почнеться новий театральний сезон). Ну, а до того часу шанувальники творчості Ади Миколаївни відсвяткують ювілей актриси «в перший день другої половини літа», як написав один поет у вірші, присвяченому Роговцевій.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати