Перейти до основного вмісту

35% області — в інформаційному вакуумі

На Волині готові розпочати пілотний проект щодо покриття регіону цифровим мовленням
10 березня, 19:48

35 відсотків території Волині фактично перебувають в інформаційному вакуумі, позаяк не покриті українським та регіональним мовленням. Мешканці північних районів області взагалі позбавлені можливості дивитися вітчизняне телебачення та слухати радіо. Натомість у вільному доступі — білоруський мовник, а через нього — і російські, заборонені в Україні телеканали. Питання непокриття виходить далеко за межі інформаційної безпеки, і уже варто вести мову про безпеку національну, вважають у Волинській обласній держадміністрації. Саме на цьому наголошували представники волинської делегації — заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук, радник голови облдержадміністрації Олександр Степанцов, начальник відділу інформаційної політики облдержадміністрації Світлана Головачук, а також директор волинської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення Сергій Семерей і директор ТзОВ «Телемережі України» Петро Семерей — під час засідання комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення при Міністерстві інформаційної політики України.

ОДА офіційно звернулася з листом до міністерства з проханням розглянути болюче для Волині питання під час засідання комісії, до складу якої входять представники Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення, Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, Державної служби спецзв’язку та захисту інформації, Державного комітету телебачення і радіомовлення та СБУ. Координує роботу комісії заступник міністра інформаційної політики Тетяна Попова. Волинь готова йти у пілотний проект, не чекаючи на офіційне впровадження цифрового телебачення. Тут прагнуть ввести експеримент із впровадження регіонального мовлення з мінімальними затратами у форматі саме цифрового мовлення. Розв’язання питання — виключно у площині політичної волі. Детальніше про територію покриття й, відповідно, непокриття розповів Сергій Семерей. Особливо наголошував, що вже більше півтора року Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення фактично без вагомих причин відмовляється прораховувати частоти, а відтак гальмує процес. Що цікаво, представник саме цього відомства виступив категорично проти того, аби вносити пропозиції волинської делегації до протоколу засідання комісії.

«Аби запустити волинський пілотний проект, достатньо того, що вже маємо, — відзначив Петро Семерей. — На першому етапі у нас достатньо антен, передавачів, фідерів... Питання — в небажанні певного відомства, зокрема Нацради, перераховувати частоти й видати ліцензію на мовлення. Пілотний проект, який ми пропонуємо, дозволить максимально швидко забезпечити практично стовідсоткове покриття області саме цифровим мовленням. Бо можемо потужні передавачі з «аналога» перевести в «цифру».

Разом з тим ініціатива фактично повернулася до тих, хто її й розпочав розглядати, позаяк, внісши певні відомості до протоколу засідання комісії, виконавцями зазначили... облдержадміністрацію.

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати