Перейти до основного вмісту

Біси мороку

28 травня, 17:04
Ігор ЯКОВЕНКО

Російська влада старанно продовжує розколювати країну, точніше, відколювати від неї залишки усього того, що може стати основою розвитку. І одночасно з тією ж старанністю культивує все те, що тягне Росію в морок Середньовіччя, туди, в допетрівські часи, де не було ні науки, ні освіти.

Усі нульові роки й першу половину десятих років у суспільному ландшафті країни, що старанно зачищався в цей період, була, мабуть, одна-єдина аномалія, а саме Дмитро Зімін з його фондом «Династія». Відсидів свої десять років Ходорковський, знищено його просвітницьке дітище «Відкрита Росія», в руїнах Російська академія наук, фактично вигнаний з Росії Сорос з його фондом «Відкрите суспільство», а Зімін все працює, все роздає гранти студентам і молодим ученим-фізикам, продовжує підтримувати талановитих математиків, видавати розумні книжки, проводити конкурс «Політосвіта» й робити все те, до чого не доходять руки у російської держави, зайнятої війною в Україні та інформаційною війною зі своїм народом.

• Але ось нарешті у держави російської дійшли руки й до Дмитра Зіміна. Хтось у надрах нашого Левіафана стрепенувся, роззирнувся довкола й раптом побачив посеред безкрайньої й чудово зачищеної російської рівнини щось живе й плодоносне. І негайно придушив казенним чоботом. Коротше, Мін’юст оголосив «Династію» іноземним агентом. Дмитро Зімін негайно зі спокійною гідністю заявив, що він з рішенням Мін’юсту не згоден, носити клеймо іноземного агента не збирається, а тому фінансування фонду «Династія» припиняє, а сам фонд, мабуть, свою діяльність теж припинить.

Дивно не те, що фонд «Династія» було знищено, як раніше це сталося з багатьма проектами, спрямованими на розвиток країни. Привертає увагу те, що знайшлися охочі публічно захищати цей злочин. Адже зазвичай або відмовчуються, або злочини заперечують. Немає російських військ в Україні, і все! І Катинь влаштували не ми, а фашисти. Ніхто начебто не намагався довести, що розстріл польських військових був правильним кроком. Ніхто сьогодні не виправдовує оголошення лженауками генетики й кібернетики. А от адвокати знищення фонду «Династія» знайшлися, й у великій кількості.

• Один з них, Максим Кононенко, в «Известиях» опублікував статтю під назвою «Фонд з пристрастю», в якій перераховує всі ті злочини, за які фонд «Династія» був справедливо покараний. По-перше, «Династія» фінансувала фонд «Ліберальна місія», а цей фонд, який очолює відомий ліберал професор Євгеній Ясін видав (о, жах!) збірку «Право и власть», де в одній зі статей міститься «критика влади у вигляді сумнівів в ефективності перенесення Конституційного суду до Санкт-Петербурга». Ні, ви лише вдумайтеся, до чого дійшов цей, з дозволу сказати, благодійник Зімін! Він фінансує фонд, який, у свою чергу, фінансує «критику влади у вигляді сумнівів». Та за таке розстрілювати треба, а не ярлик іноземного агента наліплювати.

Далі добровільний помічник каральних органів Максим Кононенко вирішує знайти ще більше компромату на цей злочинний фонд «Династія», і, подолавши страх, вирушає в лігво ворога, на сайт «Династії», де виявляє звіт фонду за 2014 рік, у якому міститься, на думку Кононенка, фактично щиросердне зізнання у скоюванні чисельних злочинів. А саме. Надано гроші журналістові Архангельському «на здійснення освітньої, творчої й популяризаторської діяльності», видано грант економістові Алексашенку «на здійснення наукової діяльності», письменниці Уліцькій «на створення серії книжок із соціальної антропології в складних історичних обставинах» і т.д.

«Я не знаю, яку саме наукову діяльність веде С. Алексашенко», — заявляє Максим Кононенко. І його можна зрозуміти, оскільки кандидат економічних наук Сергій Алексашенко пише свої численні статті з економіки, фінансів і соціології, тобто з тих сфер, у яких Кононенко явно нічого не розуміє. Так само, як Кононенко не читав тих підручників, які написав кандидат філологічних наук Олександр Архангельський. Кононенко обурений тим, що всі ці люди, яких підтримує Дмитро Зімін, не люблять або недостатньо люблять Путіна. «Тобто Дмитро Зімін, хоч як крути, а фінансує політично активних людей», — виносить свій вирок Кононенко.

• Підбиваючи підсумок свого розслідування, Кононенко вирішив все ж таки дати Дмитру Зіміну шанс на продовження добродійної діяльності й навів йому як приклад Чулпан Хаматову, яка для того, щоб мати можливість допомагати хворим дітям, знялася в пропагандистському ролику на підтримку Путіна.

Співробітничай з владою, бережи свої гроші в Ощадбанку, ну, і витрачай їх не на всяких там сумнівних учених, а на таких-от правильних журналістів, як автор статті в «Известиях», і буде у тебе все нормально — так, дружньо поплескавши по плечу великого російського ученого і просвітителя Дмитра Зіміна, завершує свою колонку Максим Кононенко.

• Популярно пояснивши на прикладі фонду «Династія» росіянам і всьому світу, що таке погано, російська влада водночас демонструє, що таке добре. Анатомію й фізіологію цього «добре» детально розбирає газета «Коммерсантъ» у матеріалі від 27.05.2015 «Підручник цноти й багатодітності». Виявляється, комісія Суспільної палати РФ з розвитку науки й освіти запропонувала ввести в школах новий обов’язковий предмет «Етичні основи родинного життя».

Суспільні палаточники схвалили ідею роздільного навчання хлопчиків і дівчаток, пропаганду цноти й регулярні перевірки «морального обличчя» вчителів на детекторі брехні. Тон дискусії задали митрополит Ігнатій і протоієрей Димитрій (Смирнов), останній, зокрема, пояснив, що родинні цінності на Русі вперше зневілював Петро Перший, який дозволив розлучення, а добила ці цінності вже радянська влада.

• Потім слово взяв науковий керівник Молодіжного інтелектуального центру «Мислелаб» Євгеній Іванов. Науковий керівник молодих інтелектуалів спочатку перецілував усі руки у присутніх попів і попросив їх благословити його на виступ. Отримавши благословення, науковий керівник Іванов оголосив, що «основна роль молоді — забезпечення відтворення суспільства». Займайтеся відтворенням популяції, а більше від вас нічого не треба, призвав інтелектуальних хлопців і дівчат їх науковий керівник. Поставивши таку мету перед молоддю, науковий керівник Іванов перейшов до глибоко особистого. «Підліток, — поскаржився науковий керівник Іванов, — вимушений приховувати своє рішення зберігати цноту до шлюбу, щоб не бути білою вороною».

Як усунути цей недолік (не цноту, звісно, а необхідність приховувати її збереження) — розповів колега наукового керівника Іванова, ще один «мислелабовець» Максим Злобін. Якщо його науковий керівник пояснив, навіщо потрібна молодь, то Злобін пояснив, навіщо потрібна освіта. «Завданням системи освіти має бути збереження цнотливості, фізичної й духовної», — виголосив «мислелабовець» Злобін. І поки члени комісії ОП РФ з науки й освіти намагалися зміркувати, наскільки вони самі відповідають заданій «Мислелабом» планці, Злобін узяв ще один рубіж духовної й інтелектуальної цнотливості: «Пропоную ввести виборність директорів шкіл. Причому обирати повинні батьки і священнослужителі, а критерієм вибору мають бути не професійні, а духовно-етичні якості».

• Але й на цьому фонтан цнотливості від «Мислелаба» не вичерпався. «Треба регулярно перевіряти «моральне обличчя» вчителя. Раптом він педофіл або сектант. Раптом магією займається. Це треба перевіряти на поліграфі», — повідомив кмітливий співробітник молодіжного інтелектуального центру.

Цей розсадник молодіжного інтелекту «Мислелаб» створено фондом православних програм «Славія» на кошти президентського гранту «Підвищення інформаційної й духовно-етичної безпеки молодого покоління». 2014 року в цей чудовий проект було вкладено 4,8 мільйона рублів з бюджету РФ.

• Після «закону негідників», крадіжки Криму, війни в Україні й убивства Нємцова песимістам здавалося, що ми досягли дна. «Яке дно, — радісно стукають знизу ентузіасти путінської більшості, — ви ще справжнього дна не бачили, ми вам таке дно пред’явимо, замучитеся пил ковтати!»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати