День тигрів...
Щорічно 29 липня всі небайдужі до долі тваринного світу відзначають важливе святоЦього дня людей мають дізнатися більше про проблеми збереження популяції тигрів, адже на всій планеті їх залишилося не більше п’яти тисяч. За останнє століття кількість цих поважних, справді прекрасних тварин скоротилася у 25 разів. Жахлива й сумна цифра...
Власне, щоб привернути увагу до цієї проблеми, і встановлено це свято — День тигрів. Відбуваються конференції та освітні заходи, розробляються програми зі збереження цих тварин.
Відверто кажучи, я не впевнена в тому, що освітні заходи можуть розв’язати проблему браконьєрства. Але точно можуть розвинути в людях, особливо в дітях, зацікавлення долею цих найбільших, до речі, представників родини котячих у світі.
Особисто я полюбила їх саме в дитинстві, переглядаючи величезне розмаїття передач про живу природу. також цьому сприяла одна гра у школі. Тепер навіть не пам’ятаю, що то була за гра, але вчителька розділила клас на дві команди — хижаків і травоїдних. І якимось дивним чином я, найменша і найсором’язливіша у класі, стала тигром... Може, це був такий педагогічний трюк? Сміливості мені це, звісно, не додало, але спонукало поцікавитися — чому ж моя «тотемна» тварина така особлива... Тож завдяки цьому я й досі пам’ятаю декілька фактів про тигрів, якими можу поділитися з читачами. Цікаво, наприклад, що хоч тигри і є кішками — в них круглі, а не вертикальні зіниці. Це зумовлено тим, що на відміну від інших котячих, вони полюють у сутінках. Тигри зовсім не муркотять, замість цього вони прикривають очі, а смуги на їхній шерсті дублюються пігментацією на шкірі, тож навіть лисий тигр буде смугастим...
Ці факти так міцно закарбувалися в моїй пам’яті, що ставитися до тигрів як до «просто тварин» я вже не можу. Тому закликаю всіх — вчіть ваших дітей любити й цікавитися тваринами — це допоможе зберігати життя надзвичайних та унікальних істот.