«ДЕРЕВО» пізнання «Дня» – РОЗЦВIЛО!
У Львові вперше представили візуалізацію холдингу інтелектуальних ініціатив нашого виданняНадворі — прекрасна весняна пора цвітіння, час, коли свіжі квіти просто і водночас елегантно скрашують нашу буденність, а на деревах зав’язується нове життя плодів. «П’ять років тому посадили — тепер, стараннями багатьох дбайливих рук, — справжній Едем», — написала на своїй «фейсбук»-сторінці головний редактор «Дня» Лариса Івшина про Сад світового українства. Тоді у Львові в Шевченківському Гаї його урочисто заклали як символ нового часу і нових можливостей. Та не тільки реальні дерева можуть розквітати, а й віртуальні — стараннями «Дня». Нещодавно з’явилося інтерактивне «Дерево пізнання газети «День», яке вперше представили галичанам після відкриття Фотовиставки «День-2014» під час Днів «Дня» у Львові. Як зазначає директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків із діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» Ірина КЛЮЧКОВСЬКА: «Окрасою цієї зустрічі була візуалізація проектів — це розкішне дерево, яке вселяє нам надію у те, що з маленької зернинки можна робити великі справи. Якщо ця зернинка правильно посаджена і кинута в ґрунт, і цей ґрунт готовий сприйняти її ідеї, вона виросте у прекрасне дерево, що розвиватиметься і з кожним роком плодоноситиме у вигляді чудових проектів, що реалізує газета «День».
Корені цього дерева сягають далеко вглиб — 18 років формування громадського суспільства газетою «День», 16 міжнародних фотоконкурсів, які показували справжню Україну, першій книжці з Бібліотеки «Дня» «Україна Incognita» виповнюється 13 років (її історію продовжила новинка «Україна Incognita.ТОП-25»), а сьогодні бібліотека налічує уже 19 видань!
Ця статистика — один із штрихів, що дозволяє зрозуміти системність роботи видання над національною свідомістю українців і повернення нам нашої історії. За майже два десятиліття наполегливої праці, з виборюванням права на свою свободу слова, газета перетворилася у цілий холдинг ініціатив. А візуалізація цього дерева проектів стала зручним механізмом для користування наших читачів — для тих, хто хоче освіжити в пам’яті чи розкрити наново для себе історію «Дня». Це як і з пташиним гніздом — кожна гілочка там допасована одна до одної, щоб мати Дім, в якому можна виховувати пташенят. Тому й такі розлогі віти «Дерева» пізнання «Дня» з десятками ініціатив. Від першого до ювілейного, тисячного номера видання, від створення сайта ще далекого 1997-го до новаторського проекту «День-TV», від Днів «Дня» у Львові до Днів «Дня» в Донецьку... Тепер ви можете розширити свої інтелектуальні горизонти через пізнання кожного плоду з цього дерева.
«ВАШІ ІНІЦІАТИВИ — ЯК МОРАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКЕ ОСВОЄННЯ ІСТОРІЇ»
Світлана БОНДАР, старший викладач факультету журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені I. Мечникова:
— Публіцистика обов’язкова для вивчення в університетах передусім тому, що саме вона, в першу чергу, розширює і моделює свідомість людини, громадянина. А публіцистичні тексти газети «День» — це надзвичайно якісні взірці (а вчитися ж, звісно, краще на хорошому матеріалі). Що ж до збірки «Бронебійна публіцистика», то там взагалі зібрані справжні діаманти. Діамант — це камінь, що поєднує в собі, здавалося б, непоєднувані якості, він одночасно є найдорожчим, найкращим і найміцнішим. Так і тексти, що в цій збірці мають надзвичайно потужну силу, здатну збудити думку і змінити світ. Це тексти, витримані роками, і одночасно актуальні й сьогодні. Наші студенти залюбки відгукуються на ініціативи газети. Так, у листопаді-грудні вони переглянули фотовиставку, яку привезла газета до міста, й активно популяризували цей захід, бо після зустрічі з пані Ларисою Івшиною повною мірою перейнялися важливістю справи. Також студенти із задоволенням взяли участь у флеш-мобі до дня народження Ліни Костенко. Усі ініціативи газети пов’язані з формуванням у суспільстві духовної культури, тому дуже близькі для університетської спільноти, особливо прагнення морально-філософського освоєння історії з метою формування справжньої особистості, патріота, усвідомлення своєї національної ідентичності. У своїй роботі я завжди опираюся на це і дуже вдячна за роботу на високому рівні усьому колективу газети і зокрема керманичу, ідейному лідеру — пані Ларисі Івшиній.
«ПОПУЛЯРИЗАЦІЯ «Дня» СЕРЕД СТУДЕНТСТВА МАЄ БУТИ ПРІОРИТЕТОМ ПОРЯДКУ ДЕННОГО»
Олексій КОСТЮЧЕНКО, старший викладач кафедри журналістики Національного університету «Острозька академія»:
— Із газетою «День» я співпрацюю вже чимало. Ще будучи студентом, помітив оригінальність цього видання. Приємно, що «День» як холдинг інтелектуальних ініціатив постійно нарощує свій капітал. Глибока аналітика, баланс у коментарях, строкатість рубрик — це далеко не всі переваги «Дня» серед інших ЗМІ. Як на мене, вивчення і дослідження матеріалів цієї газети і її популяризація серед студентства має бути пріоритетом порядку денного сучасного українського університету. Організація на шпальтах «Дня» майданчиків для дискусій на актуальні суспільно-політичні теми, плюралізм думок, толерантність у висловлюваннях роблять газету своєрідною моделлю громадянського суспільства. На своїх заняттях зі студентами ми постійно обговорюємо проблеми, які порушують журналісти цього видання. Багато з моїх вихованців беруть участь у Літній школі журналістики «Дня». Це тільки радує і додає оптимізму мені як викладачеві. Кожний із проектів «Дня» по-своєму унікальний і, без сумніву, корисний. У нас є всі книжки із серії Бібліотеки газети «День», маємо колекцію «Маршруту №1»... Відтак, яка може бути краща наочність для роботи студентів на парах?!. Особисто мені також імпонує ініційований Ларисою Івшиною Острозький клуб вільного інтелектуального спілкування молоді. «День» уже тоді знав, що потрібно інтегрувати молодь України, аби уникнути того, що маємо нині. До речі, зараз спільно з проректором із навчально-виховної роботи Русланою Каламаж працюємо над тим, щоб активізувати діяльність клубу. Адже у сьогоднішніх умовах ідея Острозького клубу актуалізується по-особливому.