Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Двовладдя в українському ефірі триватиме до виборів?

23 квітня, 00:00

У Комітеті з питань свободи слова та інформації розглянуто й схвалено до винесення на сесію ВР поправки до закону про Національну телекомпанію України. Їх було запропоновано депутатом Артуром Білоусом у співпраці з комісією Рахункової палати (як відомо, вона виявила значні фінансові порушення в роботі НТКУ). В законопроекті пропонується здійснювати фінансування НТКУ й НРКУ за рахунок коштів державного бюджету через державний контракт, у рамках держзамовлення. Це допоможе усунути безконтрольне чи нецільове використання державних коштів, що потенційно можливе за існуючої практики фінансування цих організацій окремим рядком у бюджеті України.

Запропоновано також вилучити частину закону, в якій йдеться про обмеження можливих надходжень до державних телеорганізацій від реклами, спонсорів та інших видів діяльності 50% їхнього бюджету, оскільки така норма обмежує фінансові можливості цих організацій. Передбачається також, що офіційна інформація органів влади повинна передаватися не безкоштовно, а в межах оплаченого бюджетом держзамовлення.

Крім того, в профільному комітеті ВР розглядаються поправки й до закону про Національну раду з питань телебачення й радіомовлення. Як відомо, 16 березня ВР обрала до Нацради чотирьох нових членів. Свою четвірку повинен був призначити й Президент. Однак досі цього не сталося, в той час як начебто розпущена Нацрада старого складу продовжує керувати українським ефіром. Наявність двох нацрад у одному телепросторі створює правову колізію, й профільний комітет вирішив розрубати цей вузол. Згідно з внесеними пропозиціями, пропонується вважати за достатнє для початку роботи Нацради наявність хоча б однієї четвірки його членів.

Тим часом, як повідомив 21 квітня Інтерфакс-Україна, Президент офіційно оголосив, що призначати своїх чотирьох членів Нацради не має наміру. За його словами, він не зробить цього доти, доки не проясняться всі «за» і «проти» нового складу Нацради. Л. Кучма повідомив, що отримав звернення депутатів про те, що окремі особи з нового складу, відповідно до чинного законодавства, не мають права бути членами Нацради. За словами Президента, лист із аналогічним зверненням було надіслано й до Генеральної прокуратури.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати