Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Голос Донбасу» – на FM

У зоні АТО заговорить українське військове радіо. Чому тільки тепер?
12 лютого, 11:50
ФОТО HROMADSKERADIO.ORG

У Донецькій області готуються запустити радіо «Голос Донбасу». За словами члена моніторингової місії Міністерства інформаційної політики України Олександра Бригинця, який першим повідомив про ініціативу, мовлення почнеться вже цього місяця. Радіо створене на базі Державного комітету телебачення і радіомовлення із залученням відомих журналістів Донбасу. На першому етапі радіо транслюватиметься в зоні АТО на FM-хвилі, а також його можна буде послухати в будь-якому місті через Інтернет.

У прес-службі уряду додають, що в ефірі «Голосу Донбасу» буде багато новин та корисної інформації — про ситуацію на лінії розмежування, про центри допомоги вимушеним переселенцям, про шляхи вирішення соціально-побутових проблем населення.

Окремий блок буде присвячено військовим, які несуть службу у зоні АТО. Також виходитимуть мистецькі, культурологічні, спортивні програми і сучасна українська музика.

Про те, чи вплине мовлення військового радіо на інформаційний простір Донбасу «День» поцікавився у відомого журналіста, військового кореспондента каналу «Інтер» Романа БОЧКАЛИ.

«Запуск ще одного медіа-ресурсу, який поширюватиме правдиві новини про ситуацію в регіоні, позитивно вплине на інформаційне поле. Передусім це стосується територій, наближених до лінії розмежування, де українське телебачення або працює з перебоями, або й взагалі не працює, але при цьому активно мовлять російські телеканали, чи такі псевдо-медіа як «Новоросія ТВ», — каже журналіст. — Не дуже зрозумілим для мене є те, що радіо позиціонують як військове медіа. Переконаний, що дискурс війни потрібно забирати з території Донбасу. Якщо цільовою аудиторією радіо будуть широкі верстви населення, а не тільки військові, то треба змінювати дискурс у бік більш мирної риторики».

За словами Романа Бочкали, таке радіо мало з`явитися на Донбасі ще як мінімум рік тому, однак схожі ініціативи розвиваються в Україні дуже повільно. «Російська інформаційна війна проти України виявилася потужнішою і продемонструвала, що пропаганда є зброєю масового ураження людської психіки. Нині треба приймати рішучі дії у відвойовуванні інформаційного простору», — додав журналіст.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати