Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Медіа-новини

Поки міліція дивиться крізь пальці...
22 квітня, 00:00

У Дніпропетровську приватні охоронні структури безкарно перешкоджають законній професійній діяльності ЗМІ. Як розповіла на прес-конференції головний редактор інтернет-порталу NCTV Олена Тонконог, увечері 13 квітня їхня знімальна група виїхала на місце гасіння пожежі, що сталася на оптових складах Центрального ринку. Поки пожежники боролися з вогнем, журналістам довелося боротися з охороною ринку. З незрозумілих причин браві хлопці в уніформі почали перешкоджати проведенню зйомки, хоча вона велася не на території ринку. «Журналістам відкрито грубіянили, а операторові не давали знімати те, що відбувається, закриваючи об’єктив форменими головними уборами та широкими спинами в камуфляжі. З подібним ставленням зіткнулися й представники інших телеканалів і засобів масової інформації. При цьому працівники міліції, які перебували на місці пригоди, не лише рядові, а й офіцери в чині до підполковника, на прохання кореспондента вплинути на ситуацію, а також роз’яснити охоронцям положення закону, що захищає професійні права журналістів, ніяк не реагували», — сказала Олена ТОНКОНОГ. Звернення представників інтернет-порталу до обласного управління внутрішніх справ із проханням дати оцінку діям їхніх підлеглих, які відмовилися захистити журналістів, не дало результату. «На жаль, телевізійники та фотокори вже звиклися з тим, що в нашому місті будь-яка зйомка на вулиці може закінчитися неприємністю. Так от, на «Озерці» справа з охороною закінчилася тим, що операторові охоронці зламали службове посвідчення», — сказала Олена Тонконог.

Головний редактор «9-го телеканалу» Ольга Владимирова також вважає, що в Дніпропетровську журналістів ніколи особливо не шанували. 18 березня цього року, нагадала вона, знімальну групу каналу грубо випровадили з будівлі податкової інспекції Червоногвардійського району, де журналіст і оператор знімали сюжет про величезні черги підприємців, які подавали звіти, запроваджені Податковим кодексом. Цей інцидент набув широкого розголосу в Україні та дійшов до керівництва податкової служби в Києві. Перевірку фактично спустили на гальмах, щоб зам’яти інцидент, який загрожував відповідальністю за перешкоджання законній діяльності журналістів.

У Дніпропетровську можна пригадати лише єдиний випадок, коли знахабнілий молодик поніс відповідальність за свої протиправні дії. Рік тому він відняв в оператора камеру й силоміць вилучив флеш-карту зі знятим матеріалом. За збігом обставин цей інцидент стався на День журналіста. Ймовірно тому винуватця затримали й помістили до ізолятора, але надалі він відбувся легким переляком і сплатив «символічний» штраф у 300 гривень. Абсолютно безкарними в Дніпропетровську залишаються чисельні злочини проти представників ЗМІ. Наприклад, 26 жовтня 2009 року невідомий стріляв із пістолета в машину директора «9-го каналу» Кирила Данилова, а через декілька місяців біля будівлі телекомпанії побили журналіста Бориса Брагінського. Незважаючи на наявність чисельних свідків, ці злочини досі вважаються нерозкритими. Давно припадає пилом у міліції й цілий десяток кримінальних справ, порушених за останні роки за фактами інших злочинів проти журналістів. Більшість із них, зокрема й згадані напади, були скоєні в Жовтневому районі Дніпропетровська. Варто зауважити, що главу цього райвідділу після зміни влади в регіоні значно підвищили на посаді. Зараз він очолює управління кримінального розшуку ГУ УМВС у Дніпропетровській області.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати