Перейти до основного вмісту

Мережева альтернатива

В Україні вже три місяці працює інтернет-канал. Поки — у тестовому режимі. Щоб витримати конкуренцію із традиційним телебаченням, мовник робить ставку на якість контенту
21 лютого, 17:40
ФОТО З САЙТА CNM.NET.UA

Про те, що в українському телевізійному просторі бракує якісного контенту, що призводить до закономірного зниження рейтингів практично всіх каналів, журналісти, зокрема й автори «Дня», пишуть вже давно. Не знайшовши серед існуючих каналів фахових медіа-майданчиків для здорових соціально-політичних дискусій, вимогливий український глядач все активніше «втікає» в Інтернет. І якщо інтернет-газет та різноманітних новинних порталів у мережі вистачає, то на професійні мережеві радіо та відеоканали український споживач тільки чекає.

Спробувати зайняти цю нішу наразі намагається один зі перших українських інтернет-телеканалів ukrlife.tv, що функціонує з грудня минулого року. За три місяці роботи у тестовому режимі на каналі вже запущено 17 різноформатних передач та рубрик. Частину з них орієнтовано саме на вимогливого глядача, що шукає в Інтернеті не тільки розваги, але й поживу для розуму.

За словами генерального продюсера ukrlife.tv Людмили НЕМИРІ, інтернет-мовники наразі нарощують свою аудиторію, передовсім, завдяки якісному контенту, поступово створюючи все більшу конкуренцію традиційному ТБ.

— Помилково вважати, що мережеві канали, як наш, пропонують глядачам тільки «легке» видовище. Звичайно, в нас є музичні та розважальні програми, наприклад, «Музичний стрій», «Украина от камина», «Про-то кино!», «Віршотека» тощо. Але є також аналітичні проекти, зокрема, «Економічні дискусії» чи «Правовий лікбез», які ведуть експерти з економіки та права, — розповіла «Дню» Людмила Немиря. — Взагалі, я оптимістично ставлюся до перспективи українського інтернет-телебачення. Через два-три роки такого медіа-сегменту на ринку буде значно більше. Наразі ми розробили концепцію ukrlife.tv й віримо, що канал буде успішним. Тішить те, що поступово кількість відвідувачів нашого сайту зростає. Із певною пересторогою, можливо, деякою недовірою до невідомого різновиду медіа, але українці все більше цікавляться телебаченням у мережі, зокрема, шукаючи в ньому неупереджених, якісних та цікавих програм.

За словами пані Людмили, однією з головних особливостей ukrlife.tv є те, що в студійних програмах працюють не телевізійні ведучі, які, як правило, з більшістю тем обізнані поверхово, а професіонали у своїх сферах. У такий спосіб керівникам каналу вдається позбутися «посередників» між глядачами та експертами. Звісно, далеко не всі експерти з права чи економіки можуть гарно говорити в кадрі, але, на думку керівництва ukrlife.tv, такий формат дозволяє глядачу бути безпосереднім співучасником розмови у студії, сприймати інформацію від ведучих як практичні поради друзів чи колег.

Загалом, довкола ukrlife.tv наразі об’єдналося кілька десятків людей, частина з яких студенти, що готові пропонувати власні креативні проекти та особисто їх реалізовувати. Через це за форматом програми часто не схожі одна на одну. ukrlife.tv готовий стати професійною школою для молодих журналістів, надавши їм місце для стажування, а в перспективі роботу.

— Наразі ми запросили до співпраці здебільшого молодих людей, які мріють реалізуватися в журналістиці, — продовжує генеральний продюсер. — Вони приходять, пропонують цікаві проекти. Поки що ми не ставимо надто жорстких умов. Дозволяємо молоді експериментувати з форматом авторських програм та рубрик, стилем та мовою. Після таких експериментів на рейтинговій основі визначимо тих, хто залишиться працювати на каналі.

Треба сказати, що журналісти та ведучі ukrlife.tv намагаються робити програми не тільки цікавими, але й наповнювати їх якісним змістом. Так, рубрика «Віршотека» спрямована показати глядачам вишуканість української поезії, а «Дух і літера» — всебічно представляти книжкові новинки. Також на каналі вже були перші спроби організації дискусійних столів, зокрема, нещодавно вийшла цікава програма, присвячена життю і творчості Василя Стуса.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати