Німецьке телебачення тримає курс на Україну

Протягом цілого тижня німецьке та українське телебачення будуть об’єднані спільним проектом, метою та... каналом. 28 травня в ефірі Першого Національного розпочалася трансляція різноманітної телепродукції однієї з найсучасніших телевізійних компаній Німеччини — MDR. Для глядачів такий захід — нагода переглянути німецькі проекти: документальні стрічки, розважальні фільми та телепрограми, а для українського телебачення — можливість ознайомитися з зарубіжним досвідом.
Перша зустріч українського телеканалу з представниками Німеччини відбулася рік тому. Вже тоді вітчизняна телеіндустрія зацікавилося професійністю та досвідом зарубіжних колег. Сьогодні телебачення Німеччини переживає бум міжнародного визнання. Про це свідчить активність глядачів і критиків усього світу, а також присутність німецьких фільмів у конкурсних програмах престижних міжнародних кінофестивалів. Протягом «Тижня німецького телебачення» українська аудиторія зможе дати власну оцінку закордонному телепродукту.
Підбираючи репертуар показу, обидві сторони вiддали перевагу документальним стрічкам. Найбільше зацікавлення викликає перспектива показу в рамках проекту фільмів, які розкажуть цікаві факти із історії Німеччини періоду окупації, а також післяокупаційного часу. Для цього були спеціально підібрані архівні матеріали, які висвітлюють мало кому відомі події. Окремої уваги заслуговують стрічки, присвячені будівництву Берлінської стіни та німецькому місту Лейпциг, в якому відбувалося багато загальновідомих подій, пов’язаних з Україною. За словами керівника телевізійного департаменту MDR Вольфганга Фітце, «історія, яка поєднує Україну з Німеччиною, має бути відомою всім. Нам цікаво те, — зазначає пан Фітце, — що цікаво українським глядачам. Якщо наші ідеї збiгаються, ми можемо робити спільні проекти — це ще один крок в бік співробітництва. Крім того, німецьке телебачення планує поділитися досвідом переходу від державного телебачення до суспільного. Європа в цьому напрямку рухається вперед і Україна не повинна відставати».
Серед представлених фільмів будуть також покази, присвячені окремим містам Німеччини, її мальовничим куточкам та природі. Такі стрічки допоможуть українському глядачеві відкрити для себе красу та історію країни. Поціновувачі сюжетних фільмів також залишаться задоволеними — їхній увазі будуть представлені німецькі детективи та кінокомедії.
На запитання, чи буде в Україні «тиждень українського телебачення», присвячений документальним фільмам з історії України, а також вітчизняним історичним постатям, президент Національної телекомпані України Віталій Докаленко відповів позитивно: «Можливо, така перспектива буде навіть наступним кроком у наших стосунках з Німеччиною. Як показала практика, ми цікаві один одному, а тому, не виключно, що фільми, над якими вже йде робота, будуть показані не тільки в Україні, але й в Німеччині. Перш за все, це стрічки про Національні заповідники, а також цікава документальна розповідь про тунелі, прокладені під Дніпром».
Для німецького телебачення подібні «тижні співробітництва» — річ звична. Такий обмін досвідом неодноразово проводився з багатьма провідними телеканалами Східної Європи. Тож і для України цей захід повинен стати результативним. Чому б нам не подивитися на інших, а потім — і себе показати?!