Перейти до основного вмісту

НОВИНИ «полегшеного» сезону

26 липня, 00:00
Вважається, що кожен журналіст повинен запастися портфелем тем на випадок затишшя. Справді, новинарі майже завжди благополучно долають літню мілину. Нервом новин улітку часто стають людські історії. Перерва у створенні інших передач також вирішується просто — повторами «на прохання телеглядачів». Останніх просимо не засмучуватися і більше уваги приділяти пресі. На відміну від своїх мажорних колег, газетярі не повторюються. Ми не пропускаємо жодної помітної події. Тим більше, що літні прем’єри особливо виділяються на фоні теле-seconda. В українському телебаченні з’явилося нове поняття — «полегшене телебачення». Чи не боїтеся ви за час відпусток «зірок» втратити глядача? Чому?

Ігор ТАТАРЧУК, ведучий «Медіа-клубу», СТБ:

— Виглядає так, що «лайт-версія» телебачення — це саме те, чим мріяли телередактори, тележурналісти, телекритики та інші телелюди з глядачами включно у розпал політичного сезону. «Боятися втратити глядача — у відпустку не ходити» — і напевне ця приказка пасує всім. Ви помітили, що політично-аналітичні програми пішли на відпочинок майже одночасно — так, як це зробили депутати? І повернуться з відпусток тоді, коли це зроблять політики. Хто з політичних аналітиків буде боротися за глядача, якщо немає звичного грунту для роботи? І аналітики, і політики зараз точно не відчувають дискомфорту з приводу відсутності в ефірі. Але навіть якщо б хтось і порушив такий відпочинковий конформізм — не думаю, що решта кинулася б їх наздоганяти.

Я йду у відпустку з наступного вівторка — «Медіа-клубу» не буде в ефірі трохи більше ніж місяць. У вересні громадська думка потребуватиме відповідей на нові питання нового сезону, тому я певен, що ті, хто отримував відповіді раніше, знову будуть серед аудиторії програми.

Марина КУХАР (1+1):

— У новин не існує полегшеного варіанту ефіру. ТСН працює без відпусток. Тому втратити глядацьку аудиторію ми не боїмося. Тим більше, що графік виходу новин побудовано таким чином, що у глядача є можливість у будь-який час отримати інформацію — з 7 ранку і до півночі. Літній період ТСН — це переважно соціально спрямована тематика. У журналістів з’являється можливість підіймати подібні питання, не менш важливі для нашого глядача, і більш детально зосереджуватися на них. Це можливо саме влітку, коли немає такого активного політичного життя. Тож новини завжди у строю.

Олексій МУСТАФІН, шеф-редактор інформаційно-аналітичної служби телеканалу «Інтер»:

— Мені незрозумілий термін «полегшене телебачення». Наш канал жодних перерв у мовленні та відпусток цілих програм не робить. Це стосується всіх служб, включаючи й інформаційно-аналітичну. Ми продовжуємо виходити, оскільки вважаємо, що глядач може бути на роботі чи у відпустці, а наш обов’язок давати йому всю наявну інформацію. Її, звичайно, влітку менше, але є можливість більше уваги приділяти конкретним, окремим новинам чи темам, які переважно ми не зачіпаємо, скажімо так, у «гарячий» сезон.

Олександр БОГУЦЬКИЙ, генеральний директор ICTV:

— Ми перший український канал, який перестав показувати аналітичні програми в суботу та неділю. Вважаю, що в неділю люди повинні ходити в церкву і проводити час у сім’ях. На заході України в неділю навіть магазини не працюють. Мені взагалі здається, що Україну штучно намагаються зробити заполітизованою країною. Дуже багато зайвої, нікому не потрібної інформації, шарахання. Мусоляться речі, які здоровій людині просто чужі — хто що сказав з приводу того, що почув ще хтось... Реально довкола — інформаційні провокації, які змінюють систему цінностей. Це така собі спекуляція на радянській традиції — робітники в самих штанах проводять мітинги на захист чогось, про що особливо не розуміють... Або історія про невістку, яка загубила дорогоцінності, — дорогоцінності у підсумку знайшлися, і невістка ніби ні при чому, а гіркий осад залишається...

На літо ми продовжимо відпустку аналітичних програм. Але відпочиватимуть не новини і не гарячі новини — будемо уважно стежити за тим, що відбувається.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати