Новий член Нацради — протеже КПУ
Напередодні рішення один із кандидатів — Віктор Набруско — самоусунувся з конкурсу. Свою позицію він аргументував, зокрема, на сторінках «Дня»![](/sites/default/files/main/articles/04072013/natsrada_telekritika.ua__0.jpg)
Парламент обрав членом Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Вікторію Георгієвську, яку висунула Компартія. Перипетії навколо вакантної посади, як і загалом навколо роботи цього державного органу, тривають не перший місяць. До слова, днями секретар Національної спілки журналістів України Віктор НАБРУСКО публічно відмовився від участі у конкурсі на заміщення вакансії члена Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Свою кандидатуру від зняв, оприлюднивши 2 липня на сайті НСЖУ відкритий лист голові Верховної Ради України Володимиру Рибаку, у якому вказав на небажання влади боротися з існуючими проблемами у медіа-сфері. По суті, відкритий лист Набруска являє собою видозмінену статтю «Печерна медіа-культура», яку він опублікував у «Дні» (№67 від 12 квітня ц. р.). У цьому матеріалі Віктор Набруско детально обґрунтував, чому він вважає, що Україна втрачає інформаційний суверенітет.
Нагадаємо, зокрема, Віктор Іванович вказав на проблеми знищення державного радіо, непрозорості політики власників провідних телерадіоканалів, газетно-журнальних холдингів, примітивізації контенту, «підкилимного» впровадження цифрового телебачення тощо.
«Розуміючи фальшивість та запрограмованість результатів конкурсу, де представники від громадських організацій (зокрема, якщо це і НСЖУ — найпотужніша громадська інституція в медіа-сфері) виконують роль статистів у політичному театрі абсурду, я знімаю свою кандидатуру», — відзначив у листі Набруско.
Як повідомляє «Телекритика», станом на 1 липня на посаду члена Нацради претендували десять кандидатів: Вікторія Георгієвська, Ольга Герасим’юк, Костянтин Квурт, Олександр Михайлюта, Віктор Набруско, Дмитро Олтаржевський, Тарас Осауленко, Володимир Пащук, Олександр Півнюк, Геннадій Сергєєв.
Нагадаємо, що 23 травня депутати парламенту не змогли обрати нового члена Нацради: жодна з висунутих кандидатур не набрала належної кількості голосів.