Перейти до основного вмісту

Освітній бонус

19 лютого, 00:00

«День» продовжує публікувати думки студентів Острозької академії щодо «начинки» суспільного мовлення.

Ганна КОЗАЧЕНКО, студентка ІІІ курсу спеціальності «документознавство та інформаційна діяльність» Національного університету «Острозька академія»:

— Суспільне телебачення, в першу чергу, має бути релевантним. Тобто відповідати запитам глядачів, що не означає сліпо їх наслідувати, а спрямовувати на щось інтелектуальне, на те, що змушує замислитися над побаченим та почутим. По-друге, воно має транслювати особливий позитив, який розбавляє сірі будні, але він мусить бути конструктивним, а не таким, що сьогодні називають розважальним телебаченням. По-третє, увесь цей інтелектуальний арсенал суспільне мовлення мусить уміло подавати в ефір, щоб зацікавити глядача. Якомога більше використовувати альтернативні способи подачі матеріалу. Це передусім стосується історичних телепрограм, які б знайомили глядачів з раніше приховуваними фактами історії, примушували замислитися, але не прямо на це вказуючи та моралізуючи, а ніби «втягуючи» в це глядачів. Адже «сухим» фактажем давно нікого не зацікавиш, тим більше — на телебаченні.

Катерина ОГУЛЬЄВА, студентка І курсу спеціальності «літературна творчість» Національного університету «Острозька академія»:

— Хочеться побачити телеканал з професіональним інформаційним мовленням, без криміналу в новинах. Пізнавальні телепроекти — про навколишнє середовище, про наш світ, про подорожі Україною. Було б корисно показувати також освітні передачі для дітей. Чому телебачення не може стати «освітнім бонусом» для наймолодших українців, натомість постійно доводиться чути нарікання: телебачення провокує деградацію? І геть серіали! Їх можна замінити на програми філософського чи навіть релігійного змісту.

Суспільне телебачення (і це вже передбачено його назвою) має бути якомога ближчим до людей. У тому числі й завдяки всіляким інтерактивам — гарячим лініям для повідомлень та дзвінків.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати