Підкорюйте нові вершини!
8 серпня — Міжнародний день альпінізму
Це свято з’явилося на честь роковин підкорення найвищої вершини Альп — гори Монблан. Активні намагання підкорити цю вершину почалися ще наприкінці XVIII століття. Але до певного моменту нікому це не вдавалося. На початку 1760-х років один швейцарський ботанік та альпініст запропонував величезну нагороду тому, хто перший зможе зійти на «висотний полюс Європи», як тоді називали Монблан.
Жага до слави та винагороди провокувала багатьох шукачів пригод раз у раз «штурмувати» Монблан. Але дуже часто подібні пригоди закінчувалися не просто невдачами, а навіть трагедіями. Втім, врешті репутація нескореної вершини похитнулася — 1786 року лікар Мішель-Габріель Паккард та його провідник Жак Бальма зробили неможливе -першими зійшли на Монблан!
Дата підкорення стала знаковою в історії альпінізму, тому й була обрана як професійне свято усіх підкорювачів гір.
Історія свята наштовхує мене на думку, що усе неможливе існує лише у нашій уяві... Тож бажаю усім надихнутися і підкорити свій власний Монблан!
Author
Анна ГаврилюкРубрика
Медіа