Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Погляд крізь час»

У Києві представили Шевченківський портал, над яким працювали близько тисячі науковців
30 грудня, 11:00
САМЕ ТАК ВИГЛЯДАТИМЕ СТАРТОВА СТОРІНКА МАЙБУТНЬОГО ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО ПОРТАЛУ

В Інституті літератури імені Т. Шевченка НАН України днями представили унікальний за своєю функцією та контентом інтернет-портал, присвячений Тарасу Шевченку «Погляд крізь час». За словами керівника проекту, президента Малої академії наук України Станіслава ДОВГОГО, невдовзі будь-який користувач мережі на одному сайті зможе знайти все (чи принаймні майже все) про Кобзаря у сучасній мультимедійній формі. Масштаби — дійсно вражають.

— Тут і оцифровані рукописи — близько 100 тис. сторінок (це його рукописні твори, інші архівні документи), і фоторепродукції образотворчих робіт Шевченка (понад 700 творів, виконаних у різних техніках), і всі видання поета українською та іноземними мовами, а також академічне видання «Шевченківська енциклопедія» (у 6 томах), — зауважив Станіслав ДОВГИЙ. — Крім цього, кілька тисяч робіт, присвячених самому Тарасові Григоровичу від видатних митців різних часів, різноманітна аудіо— та відеоінформація про Кобзаря (записи найкращих документальних фільмів, радіопрограм, пісні на слова поета тощо). А також — передбачено унікальні сервіси — віртуальні 3D-тури музеями Тараса Шевченка в України та за кордоном.

За словами Станіслава Олексійовича, увесь спектр інформації про Тараса Шевченка в Україні та за кордоном збирали та опрацьовували для порталу близько тисячі учених. Також майже 100 іноземних інституцій — громадських організацій, університетів та посольств відгукнулися та надали інформацію про життя та творчість поета в їхніх країнах. На сайті вся інформація буде подана у доступній та зрозумілій формі.

— На порталі також зібрано всі названі іменем Шевченка вулиці, школи, університети, міста та села, площі — в різних країнах. Фотографії пам’ятників Кобзарю з усього світу, — продовжує пан ДОВГИЙ. — На сьогодні портал продовжує наповнюватися контентом, він працює в текстовому режимі. Запуск для всіх користувачів планується на весну наступного року, спеціально напередодні 200-літнього ювілею Кобзаря. Сподіваюсь, встигнемо завершити. Аби не було перебоїв з фінансуванням, бо сьогодні держава профінансувала роботи лише на 15%.

Стартова сторінка порталу буде україномовною. Утім, розуміючи важливість вивчення постаті Шевченка за кордоном, розробники обіцяють вести сайт відразу на... 12 мовах, зокрема англійській, французькій, італійській, німецькій, російській, польській, іспанській та інших.

А головне, як обіцяють творці сайта, завдяки сучасному дизайну та мультимедійності, науково-освітній портал буде цікавим для всіх: від школярів, студентів та вчителів — до академіків.

— Скажу без перебільшення — це революційний прорив, важливий крок для правильного осмислення Шевченка, — зауважив на представленні порталу академік Микола ЖУЛИНСЬКИЙ. — Крім того, портал унікальна можливість правильно подати Тараса Григоровича цивілізованому світові. Чи вважаємо Кобзаря культурним брендом у світі. Але часто це завищені оцінки, хоч би як  нам того  хотілося. А цей сайт в еру новітніх технологій дасть можливість жителям усього світу бути он-лайн з Шевченком, спілкуватися з ним, сидячи на канапі у власному будинку. Переконаний, що проект допоможе швидко оновити в уяві тисяч людей образ Шевченка.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати