Перейти до основного вмісту

Про національне розчарування

Або Чому призупинення євроінтеграції, по суті, є державною зрадою?
28 листопада, 16:20
МАЛЮНОК IГОРЯ ЛУК’ЯНЧЕНКА

Звісно, телеканали з різною мірою активності обговорювали крах національних сподівань на успішну євроінтеграцію України. Хоча багато хто скептично ставився до «європейськості» Партії регіонів, але не розраховував на такий раптовий поворот, що здивував і українців, і європейських політиків. Так у цивілізованому світі справи не робляться. Так лише заробляють репутацію недоговороздатних. Більше року морочити голову й своєму народові, й іноземцям, щоб в останню мить відмовитися від узятих зобов’язань.

•  КЕРІВНИЦТВО ЗДАЄ НАС КРЕМЛЮ?

Обговоренню того, що сталося, була присвячена програма Савіка Шустера. До студії прийшов прем’єр Азаров і почав виправдовувати акт цивілізаційного самогубства нашої країни, організованого Партією регіонів. Шустер послався на виступ прес-секретаря президента Литви Далі Грібаускайте, яка заявила, що в телефонній розмові двох президентів В.Ф. Янукович пояснив різкий розворот «тиском і шантажем з боку Росії». Азаров кинувся доводити, що Президент України не міг такого сказати. Невже він був присутній при розмові? Хоч би як там було, зрозуміло, що керівництво здає нас Кремлю, як склотару до приймального пункту. Але на думку Азарова в усьому тому, що сталося, винна опозиція. Вона у нього завжди й у всьому винна. Прем’єр обгрунтовував відмову від євроінтеграції тим, що вимоги Міжнародного валютного фонду до України надто важкі для виконання. Але ж у Вільнюсі ми мали підписувати угоду з Євросоюзом, а аж ніяк не з МВФ, це різні структури. Між іншим, з усіх міжнародних кредиторів МВФ дає гроші під найнижчі відсотки й на прийнятних умовах. Інша річ, що є країни з клептократичними режимами,  простіше кажучи злодійськими, й з ними МВФ змушений бути жорстким. До речі, ніхто не примушує мати справу з МВФ, не подобається, не позичайте. Потім у товариша Азарова пішов потік свідомості безвідносно до теми обговорення. Він скаржився Шустеру на дисбаланс у  торгівлі з ЄС. Тобто скаржився на себе й свій уряд, щиро не розуміючи подібної чудової обставини. Потім скаржився на погане використання в Україні кредитів МВФ. Вочевидь, відповідальність за це має нести прем’єр-міністр Свазіленду (є така країна в Південній Африці) . Ну, не Азаров же насправді. Дуже лякав Янукович економічними санкціями з боку РФ і її сателітів в разі продовження просування України до Європи. А якщо завтра Москва такими ж санкціями вимагатиме ліквідації державної незалежності України?

Азаров всіляко дискредитував євроінтеграцію України, вигадуючи проти європейського шляху всілякі «аргументи».

Усупереч цій балаканині акцією, проголошеною Кабінетом Міністрів, Україна на багато років дискредитована й зганьблена в Європі. А Росія підсилюватиме тиск з метою мінімізувати суверенітет України.

•  УЗЯЛИ «ПАУЗУ»

Прем’єр стверджував, що він і його однодумці не проти євроінтеграції, а просто взяли паузу. Це тактичні прийоми, насправді ця «пауза» має всі шанси затягнутися надовго, можливо — назавжди.

Шустер процитував інтерв’ю Бі-Бі-Сі нардепа від ПР Жванії з приводу заяви уряду про призупинення євроінтеграції України. Жванія назвав Азарова і Юрія Бойка організаторами урядового заколоту й запропонував Президентові звільнити їх. Ну коли Азаров був самостійною фігурою? Якщо він і здатен на заколот, то виключно за наказом зверху...

Шустер почав заспокоювати прем’єра, розповідати йому, що МВФ не такий страшний, що з ним можна сперечатися, та й, мовляв, сам Микола Янович визнав, що в Україні гроші МВФ «зникають», ось чиновники там і нервують. Азаров усе побивався, що потрібні великі вкладення коштів у реконструкцію виробництва, щоб відповідати європейським стандартам.

Ну, у нас уже майже не залишилося державних підприємств, нехай трохи витратяться ті пани, які купували заводи, що коштували мільярди, за ціною однокімнатної квартири.

Ведучий навів деякі дані, що змушують замислитися. Виявляється, серед 1000 мільярдерів світу — більше 100 — росіяни. Але РФ має вельми низький ВВП на душу населення. У Швеції — 14 мільярдерів, але країна має ВВП на душу — понад 20 тисяч доларів, а в Україні, де 8 мільярдерів, ВВП на душу — 2,5 тисячі доларів. Виникає питання, у нас фантастичне збагачення відбувається за рахунок підприємницької діяльності чи за рахунок чогось іншого?

•  ПРО ПОРІВНЯННЯ

Шустер процитував Азарову звернення Юлії Тимошенко, в якому вона заявила, що готова навіть відмовитися від звільнення з в’язниці в ім’я підписання угоди у Вільнюсі. Азаров відреагував вельми кисло, мовляв, що з цих політиків узяти. Мабуть, прем’єр і член правлячої партії не політик.

Частина публіки аплодувала прем’єрові, а частина відверто з нього сміялася.

До речі. На каналі ТВІ прозвучала інформація агентства Росбалт  про те, що відмова від євроінтеграції України нібито обійшлася бюджету Російської Федерації в 17 мільярдів доларів (з яких нібито 15 Україні, а 2 — особисто В.Ф. Януковичу). Нардеп Ксенія Ляпіна сказала, що в 2 мільярди Президентові вона вірить, а в 15 — Україні ні, оскільки подібне благодіяння дуже не схоже на «братську» Росію. Але повернімося до студії Шустера, де надали слово лідерам парламентських фракцій. Арсеній Яценюк запропонував публіці порівняти Митний союз і Європейський, узяти до уваги й той об’єктивний показник, що в ЄС люди живуть у середньому на 15 років більше, ніж в Україні та Росії. Яценюк єхидно зауважив, що для себе коханого Азаров теж євроінтегратор, оскільки в нього син живе в Австрії, де має бізнес. Адже вони гроші роблять в Україні (нині син пана Азарова — депутат ВР), а вивозять їх потім за кордон. За даними Яценюка, за період перебування при владі Партії регіонів було розікрадено 30 мільярдів доларів зовнішніх позик. Щодо крутого повороту в геополітичних орієнтаціях, то, на думку Яценюка, Янукович марно розраховує на допомогу Росії, вона йому не допоможе. Дійсно, Віктор Федорович уже встиг зробити багато такого, чого в Кремлі не пробачать. Тому, скориставшись повною ізоляцією Януковича на Заході, Кремль колосально підсилить тиск, щоб нав’язати йому свою людину в прем’єри, а потім знайде способи провести цього прем’єра в президенти. Навпаки, асоціація з Євросоюзом давала б Януковичу великі шанси успішного проведення виборчої кампанії 2015 року.

•  МІЖ ДВОМА СТІЛЬЦЯМИ

Яценюк сказав, що між двома стільцями все одно не всидиш, тим паче якщо на одному зі стільців сидить ведмідь. Рано чи пізно ведмідь тебе порве. А що стосується МВФ, то це не добродійна контора. І коли Азаров заявляє, що МВФ вимагає підвищити тарифи для українців, це неправда. МВФ вимагає збалансувати державні фінанси. А це означає, в першу чергу, не красти. У нас же газ власного видобутку, який реально коштує 70 доларів за 1000 кубометрів, продають не населенню, а підприємствам по $400—500, а різницю кладуть собі в кишеню. І вже встигли за кілька років вивезти з України 70 мільярдів доларів в офшори. А тепер ганять МВФ, який не хоче давати грошей на корупцію.

Потім слово надали «видатному українському поетові» Петру Симоненку. Так, у поздоровленні Президента України читцеві-декламаторові Нилі Крюковій серед інших великих українських поетів було названо «Петра Симоненка» (замість Василя). На щастя, нещодавно на сайті виправили цю вельми характерну помилку. Ваш оглядач негайно перемкнувся на інший канал. Ну не можу я слухати вождя комуністів — фізично. Важко стримати блювотний рефлекс. Я їх наслухався на 5 життів наперед ще за «совка». Та й нічого нового (окрім, хіба що, захисту «канонічного православ’я») від них не почуєш.

Після комуніста до мікрофону вийшов лідер фракції ПР у парламенті О.Єфремов. Він був змушений визнати тиск і шантаж з боку «святої й непогрішимої» Росії. Але тут-таки почав голосити з приводу страшних втрат у економіці, на які ми нібито приречені без «братської» Росії. Нічого ми не втратимо, а лише набудемо й вирішимо всі питання, якщо ліквідуємо в Україні клептократичний режим, чого ніяк не хоче Партія регіонів...

Яценюк саркастично запитав Єфремова: ми маємо з Росією угоду про вільну торгівлю, є зобов’язання Росії як члена СОТ, то чому ж ця країна не виконує те, що підписує, й веде проти України торгівельні війни, чому Росія витирає об нас ноги, а ви мовчите?

Єфремов кинувся виправдовувати Росію й одночасно докоряти опозиції відсутністю українського патріотизму. Стара регіональна демагогія...

  ВКРАЛИ НАДІЮ?

Просто з Майдану до студії прийшов Віталій Кличко. Те, що сталося в українському політикумі він оцінив так: у нас вкрали надію. Кличко правий. Безнадійність нашого існування під владою Партії регіонів трохи полегшувалася надією на європейську інтеграцію. Тепер цієї надії немає. Глава партії «УДАР» сказав: «Мені прикро. Молдовани виконали всі критерії ЄС і вже можуть вільно пересуватися Європою. Сумно порівнювати Україну навіть з азіатськими країнами, порівняння буде не на нашу користь». Час від часу ораторів переривав комуніст Симоненко й вимагав референдуму про вступ до Митного союзу. Арсеній Яценюк повідомив «пролетарського революціонера», що під час перевірки в ЦВК підписів, зібраних комуністами за референдум, було виявлено кілька тисяч підписів громадян віком від 105 до 120 років. Як єхидно зауважив Яценюк: «Я знаю, що КПУ — стара партія, але не до такої ж міри...»

Олег Тягнибок, ВО «Свобода», призупинення євроінтеграції охарактеризував як державну зраду. На його думку, всі до цього причетні мають бути піддані кримінальному переслідуванню. Треба розпочати процедуру імпічменту Президента й розпустити й переобрати Верховну Раду. З приводу проросійських «ридань» регіоналів Тягнибок сказав: «Усі ці чотири роки ми працювали не з Європою, а з Росією. Ми мали постійні торгівельні війни проти України. Тепер у нас падає виробництво, країна на межі дефолту, в держказначействі немає грошей. Ось результати співпраці з Росією. То чом би нам не спробувати співпрацювати з Європою?» Шустер провів голосування: проти призупинення євроінтеграції висловилося 59% усієї аудиторії, 77% молоді й 86% професури.

•  ВІД ПРОВОКАЦІЇ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ —  ДО ПОЛІТИЧНОЇ

Хочу торкнутися ще одного питання. Тут нещодавно група інтелектуалів затіяла реабілітацію Льва Троцького, видавши книжечку з провокаційною назвою «Український Троцький» і організувавши з цього приводу посиденьки. Звісно, за наявності бажання й деяких здібностей словесної еквілібристики можна кого завгодно вознести до небес і кого завгодно втоптати в багно. А здібності є. Лев Троцький у період 1917—1923 рр. був більшовиком №2 у Совдепії й несе всю повноту відповідальності за злочини більшовизму. Він був організатором червоного терору й ворогом незалежної України, надихаючи і здійснюючи збройну агресію проти нашої країни, використовуючи для цього повноваження наркома у військових і морських справах РРФСР і голови Революційної військової ради (РВС).

Це факти, які жодними маніпуляціями стерти неможливо. Те, що, втративши владу й будучи вигнаним на чужину, Троцький у пику своєму ворогові й конкурентові Сталіну допускав окремі реверанси в бік України, нічого не міняє в головному. Розчулює схильність деяких ставити в заслугу Троцькому те, що він формував маріонеткові більшовицькі військові частини з українців. Тоді українофілом треба визнати Леніна, який вимагав від командира більшовицької окупаційної армії в Україні Антонова-Овсієнко відкинути першу частину свого прізвища й усіляко «українізувати» армію окупантів. Троцького як більшовика №2 можна порівняти з наці №2 Германом Герінгом. У нього теж можна знайти реверанси. У нього в міністерстві авіації служили особи неарійського походження, наприклад фельдмаршал Мільх. Як казав сам Герінг: «У міністерстві люфтваффе я сам вирішую, хто тут єврей, а хто ні». А брат Герінга, користуючись положенням рейхсмаршала, допоміг багатьом євреям втекти з нацистської Німеччини. Проте непогане ставлення Герінга до окремих представників гнаного народу нічого не міняє в головному. Герінг був архітектором тієї системи, що уможливила Голокост. І від цього факту нікуди не дітися. Щоправда, німецькій інтелігенції вистачає розуму й совісті не видавати книжки з провокаційними назвами на кшталт «Єврейський Герінг». А від нашої «без берегів» ідейно вільної чекаю продовження «марлезонського балету» у вигляді нових «шедеврів»: «Український Каганович», «Український Постишев», «Український Хрущов» і т.д. В Україні інтелектуальні провокації часто стають політичними...

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати