Перейти до основного вмісту

«Пропаганда через серіали працює набагато ефективніше, ніж випуски новин російських каналів»

24 квітня, 15:28

Дмитро АНОПЧЕНКО, ведучий «Подробиць тижня» («Інтер»):

— Сьогодні потрібно говорити про демократизацію інформаційного простору. Ще кілька місяців тому в країні був Головний Телеглядач, якому прагнули догодити майже всі телевізійні служби новин. На його вельми грубий смак телевізійники й орієнтувалися у виборі інтонації, героїв, тематики. Все змінилося просто у нас на очах. Хто з журналістів хотів цим скористатися — от як ми, наприклад, — змогли почати робити нову програму, хай і зі старою назвою.

Головне, чого ми хочемо і що у нас у «Подробицях тижня», на мій погляд, виходить, — ми просто прагнемо говорити правду. Можливо, це звучить банально, але — враховуючи передісторію програми — це вже чимало. Повертаючись в ефір, ми поставили умову — ця програма без табу на теми і на гостей. Зауважте, у нас у випусках немає осіб, які вже роками з одними і тими ж меседжами кочують з каналу на канал. Ми шукаємо нових людей і включаємо в прямий ефір безпосередніх учасників подій. У тому числі і тих, хто жодного разу ще не був на телеекрані. Вони бентежаться, не завжди розуміють де стати і куди дивитися, але — говорять щиро.

Зараз багато говорять про недопущення в ефіри людей, які дестабілізують ситуацію. Тут є дві крайнощі. Хтось упевнений, що давати цим людям слово — це все одно як начебто в Америці запрошувати в програму Бен Ладена. Якщо зараз йдеться не просто про безпеку, а про територіальну цілісність країни, то давати слово тим, хто розриває її на частини — безвідповідально. Є інший погляд — пряма заборона цензури. Будь-якої цензури. Ми для себе вирішили не вдаватися в крайнощі. Телебачення не повинно випереджати вироки. Як ми можемо позбавити голосу тих, хто в законному порядку не позбавлений статусу народних депутатів, кандидатів в президенти, мерів міст... До речі, тиждень тому у нас в ефірі була дуже емоційна суперечка Ляшка і Царьова — і це був найбільш рейтинговий момент випуску. Наш глядач достатньо поміркований — і все прекрасно розуміє. Десь просто посміється, десь сам зробить висновки.

  Є не менш важлива проблема нашого ТБ — трансляція фільмів і серіалів про ФСБ і російську армію. Адже новини, якими б об’єктивними вони не були, не є одними в ефірі. До них або після них канал може демонструвати куплені російські серіали — фільми відверто пропагандистські. Не секрет — ще за часів другої чеченської війни в бюджеті Міноборони Росії була виділена окрема стаття — на випуск «патріотичних» фільмів. За останніх 15 років це вже стало цілою індустрією. І ця пропаганда працює набагато ефективніше, ніж випуски новин російських каналів — адже викликає куди більше емоцій, а отже — і куди більше впливає. І хоча ми відповідаємо лише за новини, визнаю, — до нашого каналу тут теж можуть бути претензії. Дочекаймося нового сезону. Думаю, Майдан, що змінив країну, і телебачення не залишить колишнім.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати