«Привіт» із минулого
З 2008 року в третю суботу квітня всі меломани відзначають День музичного магазину
Свято було засновано власниками невеличких незалежних магазинів грамзапису США для привернення уваги та підтримки малого бізнесу. Адже в умовах інтернет-піратства та надзвичайного поширення цифрових аудіозаписів музика на фізичних носіях не витримує конкуренції й стає цікавою лише колекціонерам та поодиноким фанатам. Саме тому, щоб популяризувати культуру «грамзаписів», було вирішено організувати спеціальне свято. Найперший захід у підтримку Дня музичних магазинів відкривала група Metallicа, а першими «послами» свята було призначено Оззі Осборна та Іггі Попа.
Запровадження Дня магазинів грамзапису та залучення відомих музикантів дало свої плоди: у тиждень, на який припадає проведення свята, продажі зростають подекуди аж на 59%. Це й не дивно, адже у сотнях магазинів проводяться зустрічі та концерти, продаються ексклюзивні платівки. А з часом до платівок додалися і аудіокасети, які ще не так давно нікого не дивували, а тепер стали предметом колекціонування. Саме колекціонери та аудіофіли складають найбільшу частину зацікавлених відвідувачів святкування. Адже деякі релізи випускають обмеженим накладом, що робить кожен запис унікальним.
Ось так, із плином часу та розвитком технологій звичні для нас побутові речі стають колекційними. І якщо платівки для мене, наприклад, завжди були «привітом» із минулого, тепер мені дивно бачити поряд із ними у цій ролі такі близькі й звичайні касети. Пам’ятаю, як із цікавістю перебирала платівки у старій бабусиній валізі із квіткачстою підкладкою. А тепер, певно, так само сучасні діти витягають запилені й розмагнічені касети і з подивом роздивляються ці «привіти» із недавнього минулого...
Author
Анна ГаврилюкРубрика
Медіа