Перейти до основного вмісту

Телемарафон завдовжки в рік

Або Що змусило інженерів емоційно читати вірші Василя Симоненка, а житомирського губернатора — уривок з «Енеїди» Івана Котляревського?
23 січня, 16:20

Житомирська обласна державна телерадіокомпанія вирішили відзначити 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка поетичним марафоном. Масштабний проект передбачає підготовку майже 400 відеокліпів на вірші класиків української літератури і місцевих поетів, які почергово транслюватимуться каналом «Житомир» щодня упродовж усього 2014 року.

«Поезія щодня. 360 днів — і 360 віршів прозвучить в ефірі. Оскільки 2014-й — це рік Шевченка, який у нашій свідомості асоціюється в першу чергу як поет, то ми хотіли привернути увагу глядачів до поезії Шевченка і до поезії взагалі», — зауважив у коментарі «Дню» генеральний директор ЖОДТРК, заслужений журналіст України Василь ГОЛОВЕЦЬКИЙ.

Керівник телерадіокомпанії пояснив, що такий формат вибрали тому, що поезія привертає увагу і дає можливість говорити в образній формі. До речі, сам Василь Головецький є членом Національної спілки письменників України та автором дев’яти художніх книг прози і поезії.

Хоча марафон проходить за підтримки обласного осередку НСПУ та місцевих літературних студій, на телебаченні вирішили, що вірші читатимуть не лише поети та професійні актори, а й студенти, учні, вчителі, журналісти, прості житомиряни — шанувальники поетичного слова.

Крім того, у проекті немає обмежень на авторство віршів: щоб не звужувати рамки телемарафону, людям пропонують читати не лише твори Шевченка, а й будь-які актуальні вірші. Немає у марафоні й мовних обмежень — кожен може прочитати поезію українською, російською, англійською, зрештою, будь-якою мовою.

Першими учасниками марафону стали самі ж працівники телерадіокомпанії, актори обласного драмтеатру та аматори з районів області.

Марафон стартував під час новорічного ефіру з віршів Тараса Шевченка, які прочитав директор програм обласного телебачення Володимир БЕРЕЛЕТ.

Телеглядачі вже помітили, що, як правило, учасники проекту декларують напам’ять ліричні або патріотичні вірші, які вчили ще у школі. Дехто читає і власні твори. Василь Головецький пригадує, що був здивований, коли почув, як інженер читає вірш Василя Симоненка, а житомирський губернатор Сергій Рижук колоритно і соковито декламував чималенький уривок з «Енеїди» Івана Котляревського.

Фактичним керівником проекту є головний режисер ЖОДТРК Світлана ЗАРЕМБА, яка свого часу закінчила Ленінградський інститут культури. Саме вона з відзнятого матеріалу обирає виконавців на кожен день. Впродовж дня вірш кілька разів повторюється в ефірі під новою тематичною рубрикою «Сузір’я поезії».

До речі, за словами Василя Головецького, їхній канал, окрім поетичного марафону, також розпочав зйомку документально-ігрового фільму про перебування Шевченка на Житомирщині, у Гульську Новоград-Волинського повіту. Вже завершені роботи над ігровими сценами. Реманент та одяг для фільмування брали в обласному драмтеатрі. Фільм планують зробити до березня, адже прем’єра запланована на святкування 200-річного ювілею від дня народження Великого Кобзаря.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати