Перейти до основного вмісту

ТВС: крапка в тривалій кризі

26 червня, 00:00

У ніч із суботи на неділю російський телеканал ТВС припинив мовлення. Сталося це опівночі. А за двадцять п’ять хвилин на тій же частоті почав працювати телеканал «Спорт». Відомий російський телекритик Ірина Петровська прокоментувала кореспондентові «Дня» цю подію так: «Закриття каналу ТВС свідчить про те, що недержавне телебачення в Росії припинило своє існування. Принаймні на якийсь певний період». А головний редактор ТВС Євген Кисельов у неділю, після ефіру на радіостанції «Эхо Москвы» заявив журналістам, що, на його думку, «це остаточна крапка в долі каналу ТВС у тому вигляді, в якому він існував раніше», повідомляє www.gazeta.ru. У самому ж інтерв’ю радіостанції «Эхо Москвы» Євген Кисельов висловив думку, що в тому, що сталося, «винні передусім акціонери» каналу. За його словами, саме вони «не прийняли потрібних ухвал на різних етапах існування каналу». В іншому інтерв’ю головний редактор ТВС зазначав, що канал працював до останнього, незважаючи на те, що його працівникам не платили зарплатню, і незважаючи на нескінченну боротьбу акціонерів за контроль над каналом. Позиція Мінпреси Росії (www.mptr.ru) така: «Керівництво телеканала ТВС володіло повною свободою у виборі механізмів реалізації рекламних можливостей каналу, також було залучено великі позикові та фінансові ресурси, що дозволяли створити основу для подальшої успішної роботи. Однак дані позитивні передумови не було реалізовано, і менш ніж за рік роботи телевізійний канал увійшов у стадію фінансової, кадрової, організаційної та управлінської кризи», яку було переведено в публічну площину. У цій ситуації, вважають у Мінпреси РФ, «було потрібно прийняти ухвалу про захист інтересів телеглядачів, а також врахувати юридичні аспекти цiєї проблеми, пов’язані з судовими ухвалами за позовами ЗАТ «Московская независимая вещательная корпорация». І ухвалу, як ми вже знаємо, було прийнято. Вибір телеканала «Спорт» як заміни в МПТР обгрунтовують рядом причин, і «передусім його соціальною функцією». А тим часом, внаслідок припинення мовлення ТВС залишається неврегульованою велика кількість фінансових і юридичних питань. Цілком iмовірно, що до телеканала може бути застосовано процедуру банкрутства. Загальна сума заборгованості ТВС перед кредиторами, зв’язківцями та сторонніми виробниками — близько 100 мільйонів доларів; лише борги із зарплатні — близько шести мільйонів, пише газета «Коммерсант». Що ж до журналістів ТВС, то частина з них найближчим часом може перейти на НТВ, про що повідомив у понеділок Інтерфаксу заступник гендиректора з питань маркетингу і PR телекомпанії НТВ Григорій Симанович. Зокрема, Євгенові Кисельову (за станом на 23 червня) зроблено офіційну пропозицію стати радником гендиректора НТВ Миколи Сенкевича.

КОМЕНТАР

Дмитро КИСЕЛЬОВ, головний редактор інформаційної служби ICTV, автор і ведучий програми «Утренний разговор с Дмитрием Киселевым» (телеканал «Россия»), член Академії російського телебачення:

— Компанії виникають і зникають — як у бізнесі, торгівлі, виробництві, так і на телебаченні. Закриття каналу ТВС просто говорить про те, що ринок поки що не встоявся. Це з одного боку, якщо говорити з погляду бізнесу. А якщо подивитися на цю справу з погляду журналістики, то це свідчить про те, що журналістика ще шукає своє місце. І це місце, безперечно, має бути чесним. А щойно виникають якісь двозначні ситуації, то вони відразу стають очевидними, прозорими. Як тільки виникає імітація протесту, це відразу стає зрозумілим. З одного боку, протест, його завжди хочеться підтримати, а з іншого, — розумієш, що це — не обов’язково щиро. І виходить, що такі двозначні речі виявляються нежиттєздатними. Ось і канал ТВС виявився нежиттєздатним. Можливо, підозрюю, що і з цієї причини. Зараз там розкриваються якісь фінансові питання (наприклад, завищені ціни на виробництво телепередач). Виникають і питання морального плану, питання щирості тощо. І цей процес я б не став драматизувати. У будь-якому випадку, це не має, на мій погляд, ніякого стосунку до теми свободи преси, свободи слова, прав журналіста і так далі. Тут би я поставив крапку.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати