Верховна Рада обрала нових членів Нацради
Медіаексперт Тетяна Котюжинська: «Якщо пріоритетні завдання не буде виконано, доля цього складу може виявитися дуже короткою»
Сьогодні Верховна Рада України обрала нових членів Національної ради з питань телебачення і радіомовлення за своєї квотою. Ними стали виконавчий директор асоціації «Індустріальний телевізійний комітет» Катерина Котенко, директор ТОВ «Капіталінвест» Олександр Ілляшенко, телеведуча й екс-депутат Ольга Герасим’юк та керівник департаменту розвитку мережі мовлення телекомпанії студія «1+1» Олег Черниш. Нагадаємо, що всього до складу цього органу входить вісім осіб – інших чотирьох призначає Президент. Голосування у парламенті вдалося лише з другої спроби – вчора жодна з 16 кандидатур не набрала достатньої кількості голосів.
– Найперше завдання, яке стоїть перед новим складом Нацради – нарешті остаточно вирішити питання трансляції російських каналів і відновити присутність українського телебачення в Донецькій, Луганській областях і в Криму, – коментує медіа-експерт НСЖУ й один з претендентів, чия кандидатура не отримала достатньої підтримки Тетяна КОТЮЖИНСЬКА. – Інші два пріоритети – перехід України на «цифру» і створення суспільного телебачення. Воно має розпочати роботу вже з 1 січня 2015 року – якщо цього не станеться, можна буде говорити про відповідну волю політичних сил, які просували нових членів Нацради. Перехід на «цифру» має завершитися 17 червня 2015 року – два попередні склади Нацради завалили цю ділянку роботи і зараз зробити її буде надзвичайно складно. Якщо ці два дедлайни не будуть виконані, з’являться підстави для незатвердження чергового звіту Нацради, який буде подано в лютому 2015 року. Таким чином доля цієї «четвірки» може бути дуже короткою. Щодо заангажованості нових членів Нацради можу сказати, що Катерина Котенко і Олег Черниш прямо чи опосередковано пов’язані з певними медіахолдингами, водночас я не має підстав говорити, що вони не є професіоналами. Ольга Герасим’юк навряд чи буде когось конкретно лобіювати. Олександр Ілляшенко закінчив Донецький політехнічний інститут за спеціальністю маркшейдерська справа, а це – суперечить вимогам Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення». Крім того, його досвід трудової діяльність жодним чином не пов’язаний з медіа. В попередньому складі Нацради ми вже мали людей з досвідом роботи на посаді директора однієї організації з вивозу сміття та прес-секретаря партії, і ні до чого хорошого це не призвело. До речі, за Ілляшенка вчора голосували комуністи і колишні члени «Партії регіонів», тому можна припустити, чиї інтереси він представлятиме… Крім Закону «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» Верховна Рада вчора порушила і власний регламент. Власне ми з колегами, як представники громадськості, балотувалися зокрема і для того, щоб мати формальні підстави для оскарження незаконних дій парламенту при обранні нових членів Нацради, якщо вони матимуть місце. Ми маємо право зробити це впродовж півроку, тому якщо Нацрада буде порушувати закон, або відверто займатиметься лобізмом, можна буде витягнути з рукава цей туз.
Голос із «Фейсбуку»
Артем ШЕВЧЕНКО, журналіст:
«Парламентська четвірка членів Нацради проголосована сьогодні із порушенням процедури у ВР - це, фактично, троє представників найбільших телевізійно-олігархічних груп плюс умовно президентсько-ударівський куратор над ними: Катерина Котенко - Старлайтмедіа (Пінчук), Олександр Іляшенко - ІНТЕР (Льовочкін-Фірташ), Олег Черныш - 1+1 (Коломойський), Ольга Герасим'юк - не має чіткої ідентифікації із наявними ТБ-групами, висунута УДАРом. При цьому середовище т.зв. громадських медійних діячів, натхненно воюючи із Микола Княжицький, перехитрило самих себе. Адже не пройшли кандидатури ані Марія Бурмака, нібито наближеність якої до Княжицького закидали їй активісти на кшталт Natali Sokolenko, ані кандидатура Тараса Шевченка, якого прямо підтримували Рух "СТОП ЦЕНЗУРІ!" , Андрій Шевченко та інші журналістські організації. В результаті після призначення президентської четвірки інформпростір контролюватиме, як і раніше, глава держави, Льовочкін і його колеги ТБ-олігархи»
Author
Роман ГривінськийРубрика
Медіа