Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Від етики до естетики

22 серпня, 00:00

Телеглядачі про кращі (1) та гірші (2) телепередачі, що їх було показано з 14 до 20 серпня, а також про улюбленого телеведучого (3)

Маріана КОПИЦЯ, викладач Київської Державної Консерваторії ім. П.Чайковського

1. Дуже люблю ток-шоу Миколи Вересня "Табу" на кагалі "1+1". Ведучий створює ту неповторну, інтригуючу, часто скандальну атмосферу, яка вирізняє "Табу" з-поміж інших ток-шоу на українському телебаченні. Але останній випуск програми зобов'язаний своїм успіхом ще й гостеві передачі - головному "довгоносикові" країни - Вікторові Андрієнкові, розумному, доброму і талановитому клоунові.

2. Абсолютно неможливо дивитися програми телекомпанії "Нарт". Нудно, нецікаво, старорежимно... Але, найголовніше, - якість звуку та зображення. Нічого не видно, нічого не чути.

3. Олександр Ткаченко. На мою думку, він найавторитетніший, найерудованіший, найпрофесійніший журналіст з-поміж політичних оглядачів нашого телебачення.

Георгій Монахов, викладач "Ділового етикету" Навчального центру держкомтуризму

1. "Відкриваємо Біблію" (УТ-1) з Людмилою Станкевич: цю передачу вирізняють глибина змісту, доступність і висока духовність. "Вітражі" - Приват ТБ - УТ-3.

Поєднання приємного з корисним; уміле компонування сюжетів з виваженими коментарями, делікатно висловлена позиція автора - це високий журналістський клас. "Домус" ("ТЕТ"). Ця передача дає не лише практичні поради, а й виховує художній смак. З програм, що випускають новини, найбільш вдалою вважаю "Вісті" (ICTV) з миловидною Ганною Шульгіною. Гадаю, якщо Костянтин Гнатенко (УТ-3, "Бар - "Чорний кіт" сміливіше визначиться зі своєю темою й знайде відповіднішу форму передачі, то заповнить незаповнену нішу на телебаченні, а це обіцяє бути цікавим.

2. Часто виникає думка про необхідність художньої цензури, бо волаючий непрофесіоналізм тих, хто з'являється на екрані ображає глядача. А непрофесіоналізм - це нікудишня дикція Анжеліки Рудницької (ICTV, "Територія А"), малоінтелігентна мова Ганни Щербової (НТУ) та й непривітний погляд Алли Мазур (ТСН "1+1"), і, дещо вульгарне, розкріпачення Миколи Вересня ("1+1", "Табу") . А примітивні інтер'єри з нагромадженням штучних квітів ("Гравіс", "Фінансист"), а порушення журналістської етики під час розмови різними мовами? Жодним чином не вдосконалюються й наші численні ток-шоу, які підмінюють розмовами з потрібними (інколи відомими), але не завше цікавими людьми. Й через причини, що несумісні з професіоналізмом (дружні стосунки, комерція) завдається збитків напрацьованому авторитетові та образові передачі.

3. Ганна Шульгіна (ICTV)

Юрій Євгенійович Вакуленко, директор центру реставрації й експертизи Києво-Печерської Лаври

1. ТСН з Аллою Мазур (1+1). Передача зроблена грамотно, насичена інформацією. Цікава програма "Табу" (1+1). Намагаюся дивитися національний хіт-парад на I каналі - для мене це не просто розважальна передача, але й інформаційна. Цікавлюся рейтингом сучасної пісенної творчості. "Телеманія" з Юрієм Макаровим. Цікавий добір матеріалів, доброзичлива манера ведучого залишають приємне враження. Із задоволенням дивлюся фільми під рубрикою "Імперія кіно" (1+1).

2. Абсолютно не влаштовують УТН (УТ-1). Нудні, сухі. Щось дізнатися можна, але подача матеріалу дратує.

3. Канал "1+1" насичений цікавими програмами. Добра, грамотна українська мова. Приваблює те, що на вершину кута поставлено героя передачі.

Ігор Ляшенко, головний редактор "Української інвестиційної газети"

1. Здебільшого дивлюся інформаційні програми. Кращими з новин вважаю "Вікна" на ICTV з Ганною Шульгіною. Різноманітні, демократичні. Інколи з задоволенням дивлюся телесеріали на кшталт "Альф", на ICTV. Можна безтурботно посміятися. Справжнісінький регіт.

2. Категорично не подобаються всі столичні новини - ТРК "Київ", "За київським часом" - УТ-3 тощо. Дуже непрофесійно, навіть нездарно. Регулярно змушений дивитися УТН для роботи, але дратує, що новини підлаштовуються під керівників держави. Явне прислужництво.

3. Ганна Шульгіна (ICTV).

Герман БОГАПОВ, Київський НДІ судових експертиз, експерт матеріалів та засобів відеозвукозапису

1. Улюблені програми: "Післямова", "ТСН" (за вдалу й достовірну подачу фактів та їх аналіз), "Табу" (ведучий Микола Вересень завжди на коні), "Термінал" (дійсно світ електронної "нірвани"), "Проспорт" (своєрідно про світ спорту з галереєю портретів).

2. Про сірі програми не хочу говорити. Але ось програми, які мені подобаються, але "дають збій". Це "Шоу довгоносиків" (на каналі "1+1" почалися безконечні їхні повтори), "Термінал" минулого тижня (коли в музичному випуску опустився до рівня "Ліки" з Москви).

3. Олександр Ткаченко та Алла Мазур як найкращі ведучі інформаційно-аналітичних програм, Микола Вересень, який робить вигляд, що нічого не знає про героя, і виводить його на чисту воду.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати