Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Влада неолуддитів

Навіщо росіянам «пильнувати своїй біоматеріал»
02 листопада, 18:21
МАЛЮНОК ВІКТОРА БОГОРАДА

На початку XIX століття англійські робітники ламали ткацькі верстати, оскільки небезпідставно вважали, що промислова революція призводить до безробіття. За ім’ям свого ватажка, Неда Лудда, їх почали називати луддитами. Рух луддитів жорстоко придушила влада, але традиція ненависті і недовіри до прогресу залишилася, а в деяких країнах неолуддити навіть прийшли до влади.

Російський прем’єр-міністр Дмитро Медведєв, виступаючи в «Сколково» на форумі «Відкриті інновації», вирішив нагнати на планету страх: «Урядам у всьому світі треба поспішати, поки до влади не прийшов штучний суперінтелект і не поміняв нам всі органи і не натиснув кнопку delite, для того, щоб обнулити наші мізки». Кінець цитати.

Світова преса не повідомляє, як саме відреагували «уряди всього світу» на застереження свого російського колеги. Судячи з усього, особливої паніки у світі не сталося. Можливо, це тому, що загроза заміни всіх органів у тілі Дмитра Анатолійовича, а тим паче обнулення його мізків зовсім нічого не змінить у діяльності уряду РФ і жодним чином не позначиться на стані справ у Росії і її ролі у світі. Окрім того, Медведєв, закликавши своїх колег «поспішити», не уточнив вектор прискорення, тому всі уряди планети і залишилися на своїх місцях.

Певно, єдиною людиною на Землі, яка почула тривожне звернення Дмитра Медведєва, був начальник РПЦ Гундяєв. Виступаючи на 21-му Всесвітньому російському народному соборі, який відкрився 1.11.2017, начальник РПЦ Гундяєв прямо відгукнувся на тривожний сигнал свого парафіянина: «Чуюти голоси, що сучасні технології здатні створювати штучний інтелект і штучні органи, що скоро вдасться так модернізувати наш розум і тіло, що виникнуть нові істоти». Давши Медведєву зрозуміти, що його голос почуто, і він не самотній в своїх тривогах, Гундяєв вдався до своєї улюбленої справи — мракобісся і викриття прогресу.

«Віра в технології сьогодні — те ж саме, чим була віра в прогрес, це своєрідна квазірелігія», — повідомив Гундяєв. І одразу ж пояснив, яка кара чекає на адептів цієї «квазірелігії прогресу»: «Усе це веде у бік втрати людської подоби, гіпертрофованого індивідуалізму, а отже — до руйнування соціуму і кінця історії».

Заспокоївши таким чином Медведєва, занепокоєного перспективою обнулення своїх мізків і заміною своїх особливо цінних органів, Гундяєв почав відповідати на запитання його начальника, Путіна. Президент Росії щойно занепокоївся успіхами генетики, які можуть призвести до створення «універсальних солдатів». Він також застеріг росіян, аби вони пильнували свій біологічний матеріал, оскільки заокеанські «колеги» повадилися його збирати по всій країні, вивозити за океан і намагаються створити біологічну зброю, бойовий вірус, який почне вражати громадян Росії, а власників інших паспортів не чіпатиме. Начальник РПЦ підтримав Путіна в його тривогах і додав до його побоювань свої: «Серйозним викликом є бурхливий розвиток медичних і генетичних технологій. Футурологи вже передбачають швидке розшарування людства на дві раси. Одним пророкується велич надлюдей, а іншим — доля підлеглих».

Окресливши таким чином головного ворога людства — квазірелігію прогресу — учасники Всесвітнього російського народного собору № 21 вказали планеті шлях до порятунку. Це зробив спікер Державної думи В’ячеслав Володін, який сформулював базові цінності піднаглядного йому парламенту. Їх виявилося пять: «Вера, Семья, Сплоченность, Справедливость и Родина». Як бачимо, вони утворюють абревіатуру ВСССР, яка, з одного боку, є звичною і зрозумілою для росіян старшого віку, а з другого боку, показує молоді, що країна не стоїть на місці і в ній відбувається певна зміна. Зрозуміло, без жодного прогресу, оскільки він, як щойно повідомив Гундяєв, неодмінно зруйнує соціум і покладе край історії. Щоправда, історії нещодавно край поклала президія ВАК, залишивши Мединського доктором історичних наук. Але це вже зовсім інша історія, даруйте за каламбур.

Повертаючись до Володіна і до його п’ятірочки базових цінностей, слід зазначити, що він, певно, від хвилювання забув згадати головну цінність, яку йому слід було б поставити на перше місце. Адже це йому, Володіну, належить канонічна фраза, що стала гаслом всього російського чиновництва і паролем для входження у владу: «Немає Путіна — немає Росії». Щоправда, абревіатура в цьому випадку стане довшою і важкою для вимовляння, проте всі цінності на місці.

Оскільки цитаделлю зловісної квазірелігії прогресу є Захід, а серце і мозок цього чудовиська розташований у США, то президент Росії, будучи людиною дії і розуміючи, що поодинці здолати монстра буде складно, вирушив шукати союзників за кордон. Власне, таких союзників на планеті всього двоє: КНДР і Іран. Іран ближче, тому Путін поїхав спершу будувати вісь: Москва — Тегеран, розуміючи, що Пхеньян нікуди не подінеться, і в разі чого вісь можна буде дотягнути до Далекого Сходу будь-якої миті. І Тегеран не підвів. Лідер Ірану аятолла Алі Хаменєї запропонував Путіну зробити перший крок у священній війні проти США: ізолювати американців, відмовившись від долара.

Путін задумався. Предмет його роздумів цілком очевидний і має суто арифметичний характер. Річ у тім, що якби у президента Росії був один долар, він би відмовився від нього негайно і з легкістю. Але, судячи з усього, в Путіна цих доларів не один і навіть не два, а дещо більше. Так, Центр з дослідження корупції і організованої злочинності провів розслідування, за підсумками якого з’ясувалося, що близьке коло Путіна контролює в його інтересах близько 24 мільярдів доларів. Названо прізвища трьох гаманців Путіна: Михайло Шеломов, Сергій Ролдугін і Петро Колбін. Ці люди добре знайомі з Путіним і водночас є власниками величезних багатств, розмір яких незрівнянно вищий, ніж всі їхні мислимі доходи. При цьому всі вони й гадки не мають ні про те, які активи вони мають у своєму розпорядженні, ні про те, звідки на них звалилися ці багатства.

Між англійськими луддитами початку XIX століть і російськими неолуддитами XXI століття прірва не лише в часі та просторі. Англійські робітники стихійно повставали проти технічного прогресу, оскільки машини видавлювали їх з життя, позбавляючи шматка хліба. Російських володарів сучасний прогрес зробив власниками незліченних багатств, і вони залюбки користуються його досягненнями. І, за великим рахунком, нікому з них особисто і всім їм разом узятим прогрес не загрожує. Жоден суперінтелект не має наміру обнуляти мозок Медведєва, оскільки там... ну, загалом, там і так все зяє. Запаси біоматеріалу в Росії практично невичерпні. А з урахуванням того, що в 16% російських селищах міського типу і в деяких містах немає каналізації, то ці запаси постійно збільшуються, тож занепокоєння Путіна щодо цього абсолютно марні.

Якщо в англійських луддитів були реальні підстави не любити прогрес, то у їхніх російських послідовників ці підстави мають суто ірраціональний характер. Будучи людьми неабияк неосвіченими, вони вміють лише красти гроші і відганяти конкурентів від годівниці і зовсім нічого не розуміють у сучасному світі. Тому дуже бояться незрозумілого. Бояться і ненавидять всіма силами своїх волохатих і темних душ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати