Як починалося свято Йоль

Сучасний темп життя не завжди дає можливість зупинитися на хвильку й «окинути оком» плинність часу. Певно, у людей завжди було так, і саме для перепочинку душі, з давніх-давен існували особливі свята. І на диво вони у багатьох народів дуже схожі та пов’язані з природою. Так, особливим днем у році для безлічі культур є день зимового сонцестояння. Цього року він припадає на 21 грудня.
У англосаксонських племен, у ніч напередодні цього дня починалося свято Йоль, яке тривало тринадцять ночей. Вважалося, що у цей час зникає звичайне розуміння часу і межі світів. А життя бере свій початок у своєму ж кінці, символом чого є колесо та вічнозелені дерева. Колесо, до речі, за загальноприйнятою версією, і дало назву святу. У першу ніч Йоля — материнську — запалювали сакральне вогнище у світлі якого давалися найщиріші клятви...
Цікаво, що традиції Йоля, тісно перегукуються із сучасними християнським Адвентом та Новим роком. І саме на Йоль було заведено прикрашати ялинку. Адже вона здавна була символом вічного життя та родючості.
Цікавлячись іншими культурами, дуже приємно дізнаватися, що не такі ми вже й різні. Усім хочеться осягнути час, перепочити та плекати надію на краще. І зимові свята — чудова нагода для цього.