Перейти до основного вмісту

Дві реальності

Під час святкування Дня Конституції журналістів впустили до закритого від громадськості парламентського дворику...
30 червня, 14:24

Навіть знавці столиці, прогулюючись центром Києва, не завжди здогадуються про деякі його таємничі пам’ятки та цікаві місця. Зрозуміло, що під асфальтом і бруківкою існують цілі лабіринти ходів та бункерів, які наче натякають на безглуздість активних акцій протесту, коли молодики з «коктейлями Молотова» намагаються «захопити» чи то Верховну Раду, чи то Адміністрацію Президента, чи то комітети з міністерствами.

Насправді влада живе за іншим принципом. Принципом фасаду і того життя, що вирує за лаштунками «довгих коридорів». Від того, скільки покришок буде спалено перед цим фасадом, не залежатиме зміна суті владного Олімпу. Ті ж, хто потрапляє у «святая святых», наче розчиняються в цих схемах, куточках, ходах та закоулках, починають жити за правилами цих «коридорів».

Що наштовхнуло мене на такі алегорії і роздуми? В День Конституції під час фуршету, який завершав урочистості, журналістів люб’язно провели в парламентський дворик, з якого можна було потрапити у схований від очей простих киян парк.

Виявляється, у спікерів парламенту існує зворушлива традиція —  саджати дерева. Майже у кожного з них там є своє деревце, яке наче натякає, що принаймні одну з трьох традиційно обов’язкових речей той чи інший законодавець точно зробив.

Тут, наприклад, разом з деревами Олександра Турчинова та Арсенія Яценюка мирно росте деревце Адама Мартинюка. Так само, як і в буфеті Ради після запальних сварок можна побачити парламентських опонентів за келихом шампанського. І час різних скликань, і політичні суперечки не заважають співіснувати доглянутим рослинам в прибраному парку, щоправда, на тлі брудних, обшарпаних стін Маріїнського палацу.

Парку, який, на відміну від згаданої занедбаної історичної пам’ятки, інтимно, майже сором’язливо скритий від людей. Дві реальності.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати