Про дружбу, прихильність та відданість
Анімалістичний жанр у мистецтві не втрачає популярності: 25 січня у Будинку художника в Києві відкривається перша за останні 20 років велика всеукраїнська виставка, присвячена тваринам, — «Ноїв Ковчег»Недаремно давньогрецькою «аніма» — душа. Саме це слово стало лейтмотивом всього візуального, що ви, починаючи з цієї п’ятниці, можете зустріти на третьому поверсі київського Будинку художника. Адже сьогодні тут відкривається виставка «Ноїв Ковчег», присвячена тваринам. Організатори, а це, передусім, Дирекція виставок Національної спілки художників України, переконані, що художнє втілення цієї теми викличе неабиякий інтерес у широкого глядацького кола. Експозиція об’єднала всі види образотворчого мистецтва та світ наших улюбленців, фактично це виставка про дружбу, прихильність та відданість.
В експозиції представлено більше трьох сотень полотен різних авторів майже з усіх куточків України. Серед митців, які підтримали проект, чимало і молодих художників та художниць. Зокрема, Тетяна Черевань привезла на виставку «Ноїв Ковчег» картину із серії «Тотем» — «Я Більше Ніколи НЕ втрачу себе», на якій зображено активну учасницю зооруху в Черкасах — Юлію Черняєву.
«На виставці «Ноїв Ковчег» ви отримаєте не лише заряд позитивної енергетики та мистецький імпульс, але й можливість допомогти притулку для тварин «Сіріуc». Для них, власне, й організовано цей проект», — розповідає Тетяна ЧЕРЕВАНЬ.
Під час виставки триватиме збір коштів на підтримку притулку для тварин «Сіріус». Його створено ще 2000 року в селі Ясногородка Київської області, а зараз він існує на кошти засновників однойменного благодійного фонду та любителів тварин із Києва, Дніпропетровська, Миколаєва і Черкас. Ось уже 12 років вони ведуть активну роботу зі стерилізації та влаштування собак і кішок, допомагають гуманно вирішувати проблему величезної кількості бездомних тварин.
На виставку також можна принести корм для тварин, вітаміни, які передадуть до притулку.
Фоторепродукції надано автором
ДОВІДКА «Дня»
Анімалістичні жанр — один із найдавніших у мистецтві. Стилізовані фігури звірів і птахів зустрічаються вже у мистецтві первісного світу. Неперевершеною життєвістю і монументальністю вирізняються зображення реальних і міфічних тварин у мистецтві Стародавнього Сходу, в пам’ятниках «звіриного стилю» в Європі та Азії (зокрема у скіфів, саків, сарматів), у мистецтві античності й еллінізму. Європейський анімалістичний жанр сформувався у XVII столітті. Вже через 100 років великої популярності набули портрети чотириногих домашніх улюбленців. У XІX столітті не тільки домашні тварини, а й дикі звірі стають частиною станкових композицій, батальних і мисливських сюжетів. У XX столітті образи звірів і птахів використовують художники найрізноманітніших напрямів. Тварини стають героями і міських, і сільських пейзажів, і драматичних сцен полювання, і побутових колізій, а також батальних полотен.
Виставка ж «Ноїв Ковчег» триватиме у Будинку художника (вул. Артема, 1-5) до 4 лютого. Вхід безкоштовний.