Трагедія сірого журавля
Щоб уберегти птахів надалі, потрібен контроль за використанням отрутохімікатів та жорсткі санкції за порушенняЯк уже повідомляв «День» у № 2 від 13 січня 2021 року, на території біосферного заповідника «Асканія-Нова» імені Ф. Фальц-Фейна, розташованого в Чаплинському районі Херсонщини, сталася масова загибель сірих журавлів, занесених до Червоної книги України.
«Під час огляду спеціалістами Державної екологічної інспекції Південного округу спільно з працівниками Державної охорони біосферного заповідника терміново здійснено огляд місць загибелі птахів, поблизу біосферного заповідника «Асканія-Нова», на полях сільгосппризначення виявлено трактор, за допомогою якого вносили протруєне зерно для боротьби з мишовидними гризунами в озимі посіви. На місце події викликано поліцію для встановлення власника транспортного засобу, куди пізніше прибув і керівник робіт, — повідомляють у Держекоінспекції України. — 12 січня 2021 року Інспекцією, спільно з охороною біосферного заповідника, Держпродспоживслужбою та працівниками поліції здійснено повторний виїзд на місце подій. На час проведення слідчих дій виявлені загиблі сірі журавлі, проте падіння інших видів птиці не спостерігалося».
ФОТО «СУСПІЛЬНЕ», ХЕРСОН
Однією з версій слідчих є те, що журавлі могли харчуватись зерном, обробленим хімікатами, котрі розсипали фермери для боротьби з гризунами. Встановлено власника земельної ділянки та трактора — це ТОВ «ЮТС — АГРОПРОДУКТ». Держспоживслужбою відібрано проби зерна, на полях біля с. Ясна Поляна та смт Асканія-Нова. За результатами досліджень зерно виявилось сильнотоксичним. Поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 239 «Забруднення або псування земель» Кримінального кодексу України. Також правоохоронці встановлюють коло осіб, причетних до вимирання птахів.
ФОТО НАДАНО БІОСФЕРНИЙ ЗАПОВІДНИК «АСКАНІЯ-НОВА» ІМЕНІ Ф.Е. ФАЛЬЦ-ФЕЙНА
Нагадаємо, директор біосферного заповідника Віктор Гавриленко у коментарі «Дню» наголошував, що «так відбувається через відсутність контролю за використанням отрутохімікатів. Мають бути дозволи, щоб чітко розуміти, хто, що і де використовує і як це може зашкодити довкіллю. Також повинні бути жорсткі санкції за порушення. Бо люди не бояться малих штрафів. Вони знають, що можуть заплатити кількасот гривень і далі робити те саме». «За мою практику, а це понад 30 років, таке масове отруєння журавлів вперше», — зазначав він.
ГОЛОС ІЗ FACEBOOK