Перейти до основного вмісту

Живопис як метафізика

Проект «Пейзаж ХХІ століття» став уособленням останніх тенденцій у світовому мистецтві та зажив слави найгучнішої арт-події кінця 2011 року
13 січня, 00:00

В українській столиці триває виставка робіт італійського філософа та художника Антоніо Менегетті, створена під враженнями від природи України, найдорожчого вітчизняного митця Анатолія Криволапа й представника українського необароко Олега Тістола. Цей арт-проект є реакцією українського мистецького середовища на процеси, що відбуваються у світовому мистецтві. «Пейзаж ХХІ століття» промовисто демонструє, що Україна також є територією прояву актуальних світових тенденцій. Нині активно триває пошук нової виразності в образотворчості — такої, яка б зверталася безпосередньо до глядача, вимагала його співучасті у творенні художніх образів.

У роботах митців — представників абсолютно різних культурних традицій — пейзаж постає у новому світлі, розкриває свою оновлену сутність, а образ — відображає динамічність мистецтва. Кожен із митців, відкривши для себе свій індивідуальний стиль у живопису, відмовляється від замкнених у собі, «закритих» форм на користь сил, звільнених самим актом творіння.

«Я розумію живопис (а пейзаж для мене є майже тотожним йому поняттям) як продовження одного з проявів онтологічного начала, це продовження самої суті, ядра людського життя», — говорить Антоніо МЕНЕГЕТТІ.

А Анатолій КРИВОЛАП зазначає, що хоча сьогодні можна почути, ніби пейзаж як жанр віджив своє, — це неправда. «Пейзаж, який змушує відчути емоцію, силу, стан ніколи не відживе. Наприклад, зараз я намагаюся розкодувати українські Карпати, тобто показати їх за допомогою кольору так, щоб відчувалася їхня енергетика, стержень, аура. Поки що не вдається. Проте коли я це зроблю, кожен зможе відчути це фізично. І неважливо в якому ти столітті живеш чи житимеш — ти це відчуватимеш», — вважає митець.

Тож арт-проект «Пейзаж ХХІ століття» не пов’язаний із досвідом «натуралістичної відтворюваності», фотографії, він звільнений від ідеології соціально-культурної проблематики. І — що найголовніше — тут відсутня постмодерна парадигма. У пошуках нової щирості митець звертає свій погляд туди, де мистецтво вже не є монологом, а надихає глядача на відкрите спілкування зі світом творчості.

Побачити полотна Антоніо Менегетті, Анатолія Криволапа та Олега Тістола у галереї «OntoArteGaleria» можна до кінця січня. Крім того, організатори обіцяють вже незабаром презентувати каталог арт-проекту.

«Пейзаж ХХІ століття» після завершення в Україні,буде представлено у Великобританії та США. А також в рамках цього проекту буде проведено конкурс для молодих і талановитих художників-пейзажистів «Новий український пейзаж». А визначатимуть переможців митці, що беруть участь у проекті.

 

 

 

 

 

 

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати