Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Американці поступилися принципами

У неділю в Лос-Анджелесі вручали найвідомішу в кінематографічному світі нагороду — «Оскар»
23 березня, 00:00

Цілком природно, що основна боротьба за «Оскар» у головній номінації розгорталася якраз між двома воєнними фільмами — «Порятунок рядового Райяна» Стівена Спілберга й «Життя прекрасне» Роберто Беніньї. У картині Беніньї воєнну тему було вирішено більш художньо й винахідливо. Але це фільм італійського виробництва, а американці, як відомо, не дуже-то жалують чужаків. І вже одне те, що відомий італійський комедійний актор потрапив зі своєю стрічкою відразу до декількох номінацій («Стрічка року», «Краща чоловіча роль», «Краща режисура», «Стрічка іноземною мовою» тощо), й стало сенсацією дня «оскарівської» церемонії.

Шанси «Рядового Райяна», в якому Спілберг вельми вміло педалює почуття патріотизму й гуманізму, що так ціняться й заохочуються американцями, здавалися більш переважними. Однак члени кіноакадемії ухвалили несподіване рішення й віддали «Оскар» у номінації «Стрічка року» костюмному, дуже красивому, злегка фривольному фільмові Джона Меддена «Закоханий Шекспір». А Гвінет Пелтроу перемогла в номінації «Краща актриса». За «Закоханого Шекспіра» Пелтроу — 25-річна прима нового покоління голлівудських зірок уже отримала нагороду — «Золотий глобус». У цьому фільмі вона — чи то дівчинка, чи то Джульєтта, чи то Ромео, чи то взагалі сновидіння, оскільки ніякої історично достовірної коханої Шекспіра на ім’я Віола, яка надихнула його на створення «Ромео і Джульєтти», не було й у помині.

Не обділили кіноакадеміки й Спілберга. Він отримав «Оскар» у номінації «Кращий режисер». Але все-таки головною сенсацією церемонії стала перемога Роберто Беніньї відразу в двох номінаціях — «Стрічка іноземною мовою» і «Кращий актор». У останній номінації іноземний актор перемагає вперше.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати