БЛІЦ-ІНТЕРВ’Ю
«Буде гарна, професійна розмова»Олександр ШЛАПАК, міністр економіки і з питань європейської інтеграції:
— Наскільки посилився тиск парламентських груп на уряд напередодні обговорення бюджету-03 порівняно з минулим роком? Які проблеми будуть з прийняттям бюджету?
— В політичній ситуації, що склалася, прийняти бюджет на наступний рік буде дуже складно. Але додаткового, крім нормального, тиску депутатів (оскільки кожен обслуговує свій регіон, свою галузь, свої ідеї, свій бізнес) я не відчув. Процес іде нормально.
— Які регіони будуть пріоритетними?
— Зверніть увагу на цифри. Ми починали з бюджетного кодексу, коли ділили кошти між регіонами і центром з 36% — регіонам, 64% — на користь центрального бюджету. Сорок на шістдесят у цьому році. У наступному регіони — 46%, 54% — центр. Ми постійно йдемо шляхом передачі на місця великих функцій і великих коштів. У які галузі? Передусім — у соціальну сферу, частково — в капітальне будівництво. У наступному році ця тенденція буде збережена і дещо посилена.
— Голова бюджетного комітету Верховної Ради — Петро Порошенко з «Нашої України», прем’єр — Анатолій Кінах: наскільки сильною буде політична складова бюджетних торгів?
— Я все-таки сподіваюся, що розгляд бюджету буде проводитися, передусім, на професійному рівні. Хоча розумію, що якісь політичні компроміси будуть необхідні безпосередньо для прийняття бюджету. Але, насамперед, ми повинні працювати як фахівці. І прем’єр- міністр, і міністр фінансів, і голова бюджетного комітету — високі професіонали щодо державних фінансів. Думаю, буде гарна, професійна розмова.
— Журналістам з великими труднощами вдалося отримати офіційну інформацію щодо прибуткової частини бюджету. Витрати так і не представили. Чому?
— Я не думаю, що такі документи, як бюджет, повинні роздаватися на стадії проекту. Сьогодні (учора. — Авт. ) уряд ще не до кінця затвердив бюджет. Засідання тривало три години, і кожен міністр хотів висловитися. Підбиваючи підсумки, прем’єр запропонував, і Кабінет Міністрів з ним погодився доопрацювати ряд позицій.
— Яких?
— Я не готовий говорити про це. Усього їх, гадаю, мінімум 15—20. Коли вони будуть доопрацьовані, документ, який буде точкою зору уряду, повинен бути представлений громадськості.
— Наскільки велика бюджетна конкуренція всередині Кабінету Міністрів?
— Конкуренція є, безумовно... Конкуренція за свою галузь, за свої витрати... Це нормально. Знайти оптимальний баланс з урахуванням пріоритетів, які ставить перед собою Кабмін на 2003 рік, — це наше завдання. На мою думку, ми його вирішимо.
— Чи вдасться прийняти «економічну Конституцію» в терміни, встановлені Бюджетним кодексом?
— Мабуть, ми приймемо бюджет до 1 січня 2003 року.
Випуск газети №:
№165, (2002)Рубрика
Панорама «Дня»