Богунівці не в милості у Міністерства оборони?
Втрата приміщень загрожує Київському військовому ліцею![](/sites/default/files/main/openpublish_article/19981125/4226-4.jpg)
Для тих, хто зібралися — переважно офіцерів і курсантів ліцею, колишніх випускників, а також нечисленних журналістів, — ситуація виглядала дещо дивно. Хоча б тому, що вельми пам’ятним було помпезне висвітлення пресою відвідання Президентом Боярського відділення столичного ліцею. Тоді Леонід Кучма заявив, що хотів, щоб і його внук вчився в ліцеї...
Генерал-майор Олександр Шкриптієнко у своїй доповіді зазначив, що нарівні з тим, що військовий ліцей продовжує славні традиції колишнього Суворівського училища, труднощів хоч відбавляй. І матеріальних, і фінансових. Одна з них — «територіальна».
У бесіді з кореспондентом «Дня» Олександр Герасимович обговорював «питання територій». «Вся справа лише в нашому Міністерстві оборони», — підкреслив він.
Андрій Яровой, колишній офіцер-вихователь Київського СВУ, заявив «Дню», що до нинішньої спроби силового відомства забрати у ліцеїстів будівлю ставиться «категорично негативно».
— Це святиня для всіх поколінь. І ліцей має бути тут. Але сьогодні, у тяжкі часи, керівництву складно буде відстояти інтереси дітей. Я навіть не знаю, що Міністерство оборони планує зробити з будівлями і територією колишнього СВУ...
ДОВІДКА «ДНЯ»
Створене 1943 року в Чугуєві Суворівське училище з 1947 року було переведено до Києва в Печерський район, де й розташовується досі. 1992 року училище було перейменовано в ліцей. Цього року йому присвоєно ім’я Івана Богуна. Більше 800 юнаків від 13 до 17 років сьогодні тут здобувають різні знання. Пізніше багато хто з них вступає до вищих військових училищ, і вже на посадах командирів відділень, заступників командирів взводів і старшин керують курсантами. Училище славиться й своїми випускниками. Зокрема, 6 чоловік з них — Герої Радянського Союзу. Багато з них увійшли в історію як командуючі військовими округами, корпусами. Вчитися в ліцеї — престижно. Конкурс щорічно коливається в межах 6—7 чоловік на місце. Близько 70 курсантів сьогодні — діти-сироти.
№226 25.11.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»