Болгари борються з підробками
Останнім часом у Болгарії шаленим успіхом користується журнал «Менте», що на болгарському слензі означає «підробка». Цей журнал пояснює, як відрізнити справжній продукт від його підробки. Болгарам доводиться бути дедалі обережнішими, здійснюючи передріздвяні закупки, бо нині полиці крамниць буквально заполонили підробки чи продукція, термін використання якої минув. Кожна друга пляшка горілки — фальшивка. За даними статистики, щороку 400 чоловік отруюються такою горілкою. Парламент навіть розглядає питання про введення кримінального покарання — ув’язнення терміном до п’яти років за незаконне виготовлення алкогольних напоїв. Павел Карлев, голова Болгарської спілки споживачів, заявив агентству Франс-прес, що на болгарському ринку практично вся продукція має дублікат-підробку.
У спілки є своєрідний музей підробок: «молотий перець», зроблений із товченої червоної цегли; пачки «прального порошку», заповнені сіллю, лікувальні трави для дітей, зроблені зі сміття; мед, виготовлений із цукрового сиропу; оцет, який насправді є зафарбованою водою. Найчастіше підроблюється імпортована продукція, і справжньою залишається здебільшого саме упаковка, яку заповнюють місцевим «товаром». Лікарі рекомендують тим, хто полюбляє випити, не ризикувати й купувати дорогі сорти вина чи пива.
Великою проблемою залишається і якість власне болгарської продукції, оскільки виробники скорочують видатки заради якомога більших прибутків. У Плевені один чоловік виявив у пляшці пива мишу, в Бєлгороді в буханці хліба був черв’як, а одна фірма на сході Болгарії чотири роки пекла хліб із дешевої муки, отруєної пестицидами. Тож туристам, котрі збираються на відпочинок до Болгарії, можна лише порадити — будьте уважнішими, купуючи продукти.
№243 18.12.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»