Перейти до основного вмісту

Борис АНДРЕСЮК: Більшість депутатів підтримає рішення РНБОУ...

04 червня, 00:00
Завтра Верховній Раді належить визначитися щодо надзвичайно важливого та відповідального питання. А саме — про відправку українського миротворчого контингенту до Іраку. Підставами для такої ухвали є відповідне рішення Ради національної безпеки та оборони України, законопроект Президента України, а також резолюція Ради Безпеки ООН щодо направлення в Ірак міжнародних миротворчих сил. Про те, навіщо Україні посилати своїх миротворців до Іраку, а також про перспективи схвалення президентського законопроекту в стінах Верховної Ради — в розмові кореспондента «Дня» з народним депутатом України (фракція СДПУ(О)), першим заступником Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони Борисом АНДРЕСЮКОМ.

— При прийнятті парламентом такого складного рішення, як відправка миротворчого контингенту за кордон, велике значення матиме думка профільного комітету. Чи можна вже говорити, якою буде позиція Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони?

— Сьогодні, в середу, наш комітет розгляне це питання. Ми запросили на засідання секретаря Ради національної безпеки та оборони України Євгена Марчука, а також міністра оборони України Володимира Шкідченка. Мають бути чітко визначені чисельність контингенту, термін перебування, озброєння, умови оплати, соціального захисту військовослужбовців. Ми добре знаємо, що це — не гуманітарна місія. Завдання стоятиме значно складніше — підтримання порядку в певному секторі. До того ж у членів комітету є питання стосовно батальйону, який перебуває в Кувейті. Нас цікавить, наскільки виконані умови міжнародного договору про його перебування там з гуманітарною місією. Виходячи із тієї інформації, яку ми одержимо у відповідь на наші запитання, ми й будемо визначатися. Можна вже спрогнозувати, що для парламенту в цілому рішення буде складним. Однак я переконаний, що РНБО України зробила правильний вибір, і він буде підтриманий депутатами.

— Чи можна очікувати позитивного впливу рішення про відправлення військ на відносини України зі Сполученими Штатами Америки, а також на процес нашої інтеграції на захід — на процес вступу до СОТ, зближення з НАТО, можливо, з ЄС?

— Я тільки-но повернувся з відрядження із США. Мав зустрічі в Конгресі, Пентагоні, Раді національної безпеки. І можу засвідчити, наскільки позитивно американські політики, військові сприйняли ухвалене РНБО України рішення про відправлення нашого контингенту до Іраку. Тому я не сумніваюсь, що позитивне рішення Верховної Ради однозначно сприятиме зміцненню як двосторонніх відносин між Україною та США, так і підвищенню шансів України стати членом вищеназваних структур. Однак я не хотів би прямим чином пов’язувати питання щодо направлення військовослужбовців до Іраку з вирішенням усіх цих питань. Ставити ці питання в пряму взаємозалежність, займатися торгом — це дещо не той рівень політики.

— На які, виходячи із нинішньої ситуації, можна сподіватися результати голосування — чи більшість голосуватиме консолідовано, чого, на вашу думку, варто очікувати від опозиційних фракцій?

— Я сподіваюся на консолідоване голосування більшості. Не виключаю, що частина опозиції — комуністи точно — будуть проти.

— Політичні «резони» комуністів зрозуміти неважко. Та якими можуть бути аргументи нелівої опозиції, частина якої вже висловилася проти відправки миротворчого контингенту, а частина все ще вагається? З погляду політика — чи доречно говорити про необхідність руху України до ЄС і НАТО, їздити на Захід за політичною підтримкою та водночас відкидати позицію впливових гравців на Заході щодо врегулювання ситуації в Іраку?

— Я думаю, тут ми маємо справу скоріше з політичними іграми. Можливо, в них просто немає ще чіткої позиції з цього питання. Не виключено, тут присутнє бажання поторгуватися. Однак і в опозиції є прагматики, які думають про майбутнє України, про її місце в євроатлантичних структурах.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати