Через блок і коаліцію партій — до підтримки всього народу
Учора в Києві створено політичну коаліцію «Наш президент — Євген Марчук»
Угоду про створення коаліції підписали в присутності журналістів уповноважені обласних організацій і голови 11 партій різного політичного спектра.
Для підписання іншими організаціями угода буде відкрита до 1 жовтня. Найближчими днями угоду підпише також Соціал- демократичний союз, який є одним із чотирьох членів створеного раніше виборчого блоку «Наш президент — Євген Марчук!», що висунув Марчука претендентом.
На прес-конференції лідер УСДП Віктор Присяжнюк заявив, що після проведення з'їздів усіма політичними силами членами коаліції можуть стати 35— 40 партій.
Голова виборчого блоку «Наш президент — Євген Марчук», голова УРП Олександр Шандрюк зазначив, що коаліцію створено для «координації дій» тих партій, які не встигли увійти до виборчого блоку й нещодавно ухвалили або ухвалять рішення підтримувати кандидатуру Є. Марчука.
Крім УРП, членами виборчого блоку є ХНС, СДС та УСДП. Згідно з законом про вибори виборчий блок є суб'єктом виборчого права і йому, на відміну від коаліції, на виборах гарантовано право подання у виборчих комісіях, повідомляє Центр журналістських досліджень.
«Марчук не лівий і не правий. Він — перший!»— так висловився голова ДСУ Роман Коваль.
В одностайно ухваленій заяві зазначається, що все ширше розкручується пропагандистська спіраль навколо фальшивої тези про нібито історичну роль нинішнього Президента, як єдино можливу противагу комуністичному руху. При цьому для задурманення людей збанкрутіла влада використовує всі можливості державного апарату, залежних засобів масової інформації та необмежені фінансові ресурси привладних олігархів. Отож політичні партії, які розуміють, що, залишивши правлячий мафіозно-клановий режим при владі ще на п'ять років, дадуть йому можливість дограбувати недограбоване та зберегти тотальну руїну, вирішили об'єднатися в кампанії збору підписів на підтримку претендента та у виборчій кампанії Євгена Марчука.
Члени коаліції засвідчили, що збір підписів за Марчука відбувається за попередньо узгодженим планом. Навіть самі збирачі підписів приємно здивовані, що генерала активно підтримують виборці східного та південного регіонів. Адже влада ретельно нагнітає думку, що Марчук є виключно кандидатом від правих сил. Перший заступник голови Всеукраїнської партії трудящих Олег Бондарчук заявив, що це не так. Марчук — саме та постать, яка може об'єднати і правих, і лівих, і Захід, і Схід України.
Кореспондент «Дня» В'ячеслав ЯКУБЕНКО поцікавився в лідерів партій, які підписали заяву: «Чому саме Марчук?»
Володимир СТРЕТОВИЧ (ХНС): Врешті-решт країною постсоціалістичного табору повинен керувати правник — людина, яка знає структуру державного управління, державні механізми, спосіб їх приведення в дію, як їх ремонтувати і яке пальне в них заливати. Досвід державотворницької роботи, а саме створення Служби безпеки України, показав здатність Марчука організувати його належним чином, звільнитися від тих людей, які не змогли перейти від однієї системи до іншої. Таким чином забезпечено стабільність в Україні. Адже сьогодні відсутність кривавих сутичок, міжнаціональних конфліктів, релігійних протистоянь — заслуга тієї структури, яка чітко відслідковує безпеку держави — СБУ. Наступне — діяльність на посту прем'єра й успішні дії щодо вирішення проблем державного значення — усунення президентства в Криму, парафування великого договору з Росією, інші дії для затвердження України як держави з позитивним іміджем. Й останнє — я схиляюся перед інтелектом Євгена Кириловича. Коли з ним спілкуєшся, просто вражає, скільки він знає різноманітної вузько спеціалізованої інформації, яку можна було б перекладати на якихось радників чи експертів.
Віктор ПРИСЯЖНЮК (УСДП): В нашій партії близько 40% фермерів. Вони дуже добре знають усіх тих, хто на Олімпі влади. За кого їм голосувати? Симоненко — все зрозуміло. Чи Ткаченко — складна постать. Але ж він проти деяких тих елементів, без чого фермерство існувати не може. А при Кучмі для втілення деяких корисних ідей потрібно було аж 5 років. А за той невеликий проміжок часу, коли Євген Марчук був прем'єром, у нас не виникало жодних конфліктних ситуацій.
Юрій БУТ (ЛДПУ): Марчук не є тільки правим чи лівим кандидатом. Я бачу в ньому багато ліберального. Наприклад, ідея амністії некримінальних прихованих капіталів. Це речі, які відповідають ліберальним програмам. Тому для мене Марчук — це ліберал-демократ. Тож я хочу, щоб його програма була здійснена, щоб ми нарешті отримали Президента, який має волю здійснити економічні реформи. Не декларувати п'ять років, як Кучма, а робити. В нього вистачить волі, розуму, професіоналізму. І в нього формується команда дуже високого рівня — є кого брати на всі державні посади. Ще мені дуже подобається, що він передусім думає не як виграти, а як він наступного дня керуватиме державою. Адже треба буде одразу підписати майже тисячу указів, щоб люди почали працювати й кожен знав своє місце. А в інших це балачки.
Олександр ШАНДРЮК (УРП): Не тільки в нашому таборі, а взагалі на вищому рівні українського політикуму немає сьогодні державного діяча, який мав би такий потужний і різнобічний потенціал. Це і досвід, і освіта, і природний розум, і діяльність на різних напрямках державного будівництва. Синтез усіх цих характеристик є унікальним. Також нас переконує його державницька позиція. Коли людина має потужний потенціал і дивиться саме в той бік, куди мусить дивитися капітан корабля, яким є українська держава, це достатня умова і для нашої підтримки, і для інших серйозних політичних сил.
Випуск газети №:
№104, (1999)Рубрика
Панорама «Дня»