Перейти до основного вмісту

Чому A(H1N1) в Україні не чекали?

03 листопада, 00:00

Перші випадки захворювань на вірус грипу типу A(H1N1) у Сполучених Штатах Америки були зафіксовані півроку тому, а перша смерть від нього сталася в Мексиці приблизно у тому ж часі. Президент США назвав небезпечний штам вірусу загрозою для американської нації. Стрімко поширюючись всією планетою, у кожній країні нова хвороба викликала паніку серед населення. До Росії А(H1N1) вдерся понад два місяці тому, вже в офіційному статусі пандемії. На сьогодні всі наші найближчі сусіди перебувають у боротьбі з ним. Це наче нова форма світової війни. Біологічної. Отож, воюємо у Третій світовій?

У позачергових випусках новин — щораз більша кількість тих, котрі захворіли, і тих, які померли; різні переліки симптомів; в рідкісних випадках історія поширення вірусу.

У прямих включеннях урядових нарад з вуст політиків найчастіше чуємо майбутній час: «будемо переорієнтовувати швейне виробництво на пошиття захисних масок», «будемо купувати «ТеміФлю», «будемо» те, «будемо» се. А ви, люди, тим часом їжте цибулю і часник, ходіть у масках (яких не маєте), ми заборонимо вам збиратися разом у великій кількості. (У цій війні, схоже, якраз один у полі — воїн.)

Синьо-жовті прапори на вулицях мого Львова 1 листопада здавались осиротілими. Ніхто не спішив вшановувати славу ЗУНР, річницю проголошення якої маємо святкувати у цей день. Ані звичних мітингів, які, певно, мали бути ще масовішими і пишнішими, ніж щороку, з огляду на наближення президентських виборів, ані звуків гімну й стрілецьких пісень, якими тішать старе місто недільними вечорами дідусі й бабусі поблизу пам’ятника Шевченку.

Завмерле місто тривожно вслухалося у часті пронизливі звуки машин «швидкої» допомоги. Деякі люди у масках поспішали на Службу Божу або до магазинів по найважливіше. Ті, хто без масок, (переважно старші), у ніякий «свинячий» грип просто не вірять і переконують всіх, що то чергові побрехеньки української влади перед виборами. Може, хтось хоче збити таким чином рейтинг суперника?

У місті епідемія «свинячого» грипу та інших ГРВІ, але одиниці добре уявляють собі, що таке A(H1N1).

У телевізійній балаканині вкрай бракує відповідей на запитання:

1. Знаючи, що вірус грипу A(H1N1) впритул наблизився до наших кордонів, чому Міністерство охорони здоров’я завчасу не ліцензувало антивірусні препарати, розроблені у інших європейських країнах? Адже найкращим профілактичним заходом була б закупівля відповідних медичних препаратів і передача їх хоч по кількасот у кожну лікарню України. Можливо, таким чином медикам вдалося б врятувати більше хворих.

2. Чому завчасу ніхто не подбав про марлеві пов’язки, «Оксолінову мазь» та антивірусні препарати, яких тепер вкрай не вистачає? Невже керівництву країни дозволено належати до тих 46 відсотків оптимістів, які, за результатами опитування газети «День», були впевнені, що України така епідемія не торкнеться?

3. Чому помирають переважно люди у розквіті сил? Багато з них, як повідомляють ЗМІ, навіть не мали проблем зі здоров’ям.

4. З медичної точки зору, чи дає хоч щось профілактика народними засобами у випадку Каліфорнійського грипу? Тобто, чи можливий такий імунітет, котрий зможе протистояти цьому вірусу?

5. Торік і два роки тому в Україні були випадки захворювань «пташиним» грипом. Яка статистика поширення цього штаму вірусу тепер? Чи є випадки його схрещення із «свинячим» грипом?

У невідомості жити найстрашніше. Навіть якщо всього кілька днів. Це ув’язнення у власних оселях, холодний піт від кожного дитячого покашлювання, малолюдні вулиці у центрі Львова і найнеймовірніші чутки, яких насіяв поміж людьми якийсь злий демон, справді нагадують фільм жахів. Все як і має бути у третьому тисячолітті — фантастично. Ворог — невидимий. Солдатами мусимо бути всі. Планета — під загрозою, бо людство досі не придумало жодної наступальної операції. Відступаємо, хаотично захищаючись давно застарілою зброєю. Жертвуємо одиницями і десятками, щоб потім почути з телеекранів: «У Великій Британії від Каліфорнійського грипу сталося всього 180 летальних випадків». Коли у шахті гине понад двадцять гірників, Президент оголошує День жалоби. В Україні вже померли понад 50 людей, 9 областей — на карантині, у трьох з них оголошено епідемію.

Першого листопада Римо-католицька церква згадує всіх померлих. Якось рефлексивно очі шукали цього дня чорну стрічку на синьо-жовтому прапорі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати