Перейти до основного вмісту

Чорноморський флот не може зрозуміти, чим він є для України

08 жовтня, 00:00

Нині командувач авіації ЧФ Валерій Юрін у інтерв'ю «Крымской правде», на що посилається Інтерфакс- Україна, заявив із приводу очікуваної авіаротації, що з 1 жовтня вона так і не почалася. «Українська сторона з невідомих нам причин не погодилася на це». «Не зрозуміло, ким є для України Росія та її Чорноморський флот. Стратегічним партнером чи...», — розчаровано заявив російський військовий. За його словами, заміна літаків у складі ЧФ не має на меті збільшення військового потенціалу флоту. Просто йдеться про планову заміну літаючих апаратів, які відпрацювали свій ресурс, на більш сучасні, — пояснив командувач авіацією ЧФ.

Звісно, Валерій Юрін жодним словом не згадав про спроможність Су-24 застосовувати ядерну зброю і про те, чи матиме Україна надійні механізми верифікації, тобто перевірки, стану авіаційної складової ЧФ. Якщо звичайні озброєння Росії у Криму можуть перевірятися на підставі вимог Договору про звичайні збройні сили у Європі, то морський, в тому числі і авіаційно-морський компонент, цим договором не охоплюється. Відтак є потреба в підписанні двосторонньої угоди, яка визначила б порядок і механізм оперативних перевірок і з боку України. Щоправда, після публікації у «Дні» і від чільних дипломатів, і від високоповажних представників РНБО можна було почути, що такий механізм контролю начебто існує. Проте ніхто цей механізм так і не деталізував.

Цього тижня Київ має відвідати міністр закордонних справ Росії Ігор Іванов. При обговоренні ситуації з реалізацією положень базових угод щодо ЧФ між Україною та Росією Ігор Іванов, можна припустити, намагатиметься вирішити і авіаційне питання. Росію можна зрозуміти. Вона має поспішати. Всі проблемні питання слід вирішити до президентських виборів в Україні. Після виборів домовлятися з Києвом про бомбардувальники, які можуть нести ядерні боєприпаси, буде складніше.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати