«Чотирирічка» Буша
У щорічному зверненні президента США до Конгресу й народу президент Джордж Буш двічі згадав про Україну, хоча і поряд із такими країнами, як Ірак, Афганістан і Палестина. Починаючи виступ, глава Білого дому зазначив, що він сам і всі члени американського Конгресу займають свої посади винятково завдяки виборцям. «Сьогодні цей привілей ми розділяємо з нещодавно обраними лідерами Афганістану, Палестинських територій, України, а також вільного й суверенного Іраку», — сказав Буш. Ближче до кінця своєї промови президент США знову пригадав про Україну, коли говорив про «просування свободи, яке приведе до миру» в усьому світі. «У наші часи в цьому просуванні настав великий момент, що був продемонстрований жінками, які голосували в Афганістані, палестинцями, які вибирали новий напрям, і народом України, який заявив про свої демократичні права й обрав президента», — повідомив Буш.
Традиційно американський президент у своєму зверненні виклав своє бачення внутрішньої та зовнішньої політики Білого дому на наступні чотири роки. Центральне місце в його виступі, як і передбачалося раніше, зайняли проблеми внутрішньої політики, зокрема план перебудови пенсійної системи Сполучених Штатів. Буш сказав, що нинішня система «рухається до банкрутства» і закликав молодих американців відкладати більше грошей до пенсійних фондів, оскільки американська система соціального забезпечення не зможе утримувати їх у старості.
У міжнародній частині свого звернення президент США зі схваленням відгукнувся про результати виборів в Іраку, однак, як і очікувалося, не сказав нічого конкретного з приводу того, як скоро виведуть американські війська з Іраку. Джордж Буш також сказав, що має намір просити Конгрес виділити $350 млн. на сприяння реформам у Палестинській автономії. Стосовно Північної Кореї, як і прогнозувалося, агресивних випадів не було: президент зазначив, що він разом із союзниками США в Азії намагається переконати Пхеньян припинити свою ядерну програму. Критичніше Буш відгукнувся про Іран, назвавши його головною державою, що спонсорує тероризм, і звинувативши його в намірі створити ядерну зброю. Однак президент США зазначив, що разом з європейськими союзниками Вашингтона він намагається дипломатичним шляхом переконати Тегеран відмовитися від своїх ядерних амбіцій.
Реакція на промову президента США була неоднозначною: деякі тези частина присутніх у залі зустрічала несхвальними вигуками. Однак його соратники зустріли висловлювання президента бурхливими тривалими оплесками.