Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Де вихід, там і вхід

Мінімум для виборця — 382 гривні
22 вересня, 00:00

Учора Верховна Рада ухвалила важливе рішення, що стосується соціально-економічного життя країни: у першому читанні було схвалено законопроект, що встановлює прожитковий мінімум на 2005 рік у розмірі 382 грн., — справді «мінімум». Проте загалом парламентський день пройшов в атмосфері політичних пристрастей, пов’язаних із розглядом питання про хворобу — отруєння — одного з рейтингових кандидатів на посаду президента, лідера блоку «Наша Україна» Віктора Ющенка.

Прихильники останнього, продовжуючи наполягати на версії про навмисне отруєння, поставили питання про створення в парламенті тимчасової слідчої комісії з розслідування цієї справи. Спочатку главі «Нашої України» надали можливість виступити з парламентської трибуни. Його зовнішній вигляд і голос остаточно розвіяли сумніви (якщо такі в когось на той момент ще залишалися) в тому, що те, що трапилось, із Віктором Андрійовичем, мало серйозні наслідки для його здоров’я. Зі слів лідера «Нашої України», йдеться «не про кухню буквально, йдеться про українську політичну кухню...». Підсумком розгляду питання стало створення тимчасової слідчої парламентської комісії з розслідування обставин отруєння народного депутата Віктора Ющенка. Цю постанову підтримали 425 депутатів із 442, які брали участь у голосуванні. Лідер фракції СДПУ(О) Леонід Кравчук, відповідаючи на запитання журналістів, чому він і його колеги по фракції, яка є політичним опонентом блоку Віктора Ющенка, одноголосно підтримали таке рішення, сказав: «Ми за те, щоб встановити істину. Якщо Віктора Ющенка справді отруїли, винні мають понести покарання згідно з законом. Якщо ж навмисне отруєння не підтвердиться, про це також слід відкрито заявити». Комісія повинна розібратися в обставинах події. Головним її завданням є, зі слів її членів, збір «максимальної кількості інформації за фактом отруєння В. Ющенка».

Іще однією очікуваною подією вчорашнього парламентського дня стало поновлення членства в більшості півтора десятка депутатів із групи «Демократичні ініціативи-Народовладдя», про що заявив член групи Дмитро Святаш. За його словами, крім нього, членство в більшості відновили Олександр Бандурка, Ернест Галієв, Людмила Давидова, Олександр Карпов, Микола Колісник, Ігор Плохой, Борис Райков, Ігор Рєзник, Василь Салигін, Олег Салмін, Дмитро Сандлер, Олександр Фельдман, Олексій і Олександр Ярославські. Причин цього кроку ніхто не приховував. Дмитро Святаш чесно розповів про вирішення з урядом пов’язаних із приватизацією окремих компаній спірних питань, що штовхнули «бунтівників» на такий відчайдушний крок. «Основою стало те, що проблема, яка існувала щодо приватизації нафтогазового комплексу була вирішена, і всі ці пакети акцій залишилися в державній власності». Таким чином, припущення кількох політиків і експертів про виключно передвиборну причину виходу та припинення членства в парламентській більшості представників кількох депутатських утворень не підтвердилися. Можливо, таким самим чином знайдуть вихід й з інших конфліктних ситуацій у більшості. Остання, якщо вірити заяві її координатора Степана Гавриша, сьогодні реально існує, нараховуючи 230 народних депутатів.

Політичні дискусії не завадили вчора депутатам прийняти документ, що безпосередньо стосується їхніх виборців, — законопроект про встановлення прожиткового мінімуму на наступний рік, без якого, як відомо, неможливе прийняття закону про Державний бюджет. Згідно з документом, запропонованим урядом і схваленим парламентом, прожитковий мінімум на 2005 рік для дітей до 6 років становить 335 грн., для дітей від 6 до 18 років — 422 грн., для працездатних осіб — 409 грн., для непрацездатних — 300 грн., середній, як уже говорилося, — 382 грн.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати