Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«День» — до Книги рекордів Гіннесса!»

Фотовиставка газети переїжджає з Житомира до Вінниці
28 січня, 00:00

На жаль, світ влаштований так, що приємності, пов’язані з якимось непересічним явищем, закінчуються. Щоб потім з’явитися в іншому місці або в іншому часі. Учора світлини, що були виставлені нашою газетою в Житомирському державному університеті імені Івана Франка, перебували в його стінах останній день. Тепер їхній шлях пролягає до Вінниці. «Шкода, що виставка переїжджає», — ось основна думка, яку мені довелося почути вже, так би мовити, під завісу. Погодьтесь, зворушливо також звучить один із останніх записів у Книзі відгуків: «Кожна картина — це мистецтво!!! Фотографії нібито невеликі, а іноді говорять більше, ніж ціла книга. Коли проходиш повз них, тебе огортає і сум, і радість, і гордість, і любов, і смуток. Ти згадуєш минуле і задумуєшся над майбутнім. Як це чудово!!!». Втім, явних фаворитів симпатій відвідувачів при підбитті підсумків не виявлено — глядачами відзначені дуже різнопланові роботи. Перше місце віддано світлині киянина Віктора Марущенка «Новий день» (що не дивно, бо її вже можна віднести до класики жанру, адже вже багато років саме цей знімок відкриває Фотовиставку «Дня»). Друга за кількістю голосів щемлива робота майстра з Прилук Володимира Канавця — «Вибачте, мамо».

(Мабуть, її сюжет виявився близьким багатьом гостям вернісажу.) Третє місце розділили «Ефект високого неба» киянки Ольги Білецької та «Весілля на все село» киянина Євгена Машурова.

На прощання керівники і студенти вишу не шкодували добрих слів як на адресу фотовиставки, так і нашої газети. Чути їх приємно, але одночасно це стимулює — бо розумієш, що добре слово існує не тільки для лестощів. У «Дні» бачать високі стандарти громадянськості та професіоналізму, що зобов’язує нас тримати планку якнайвище.

Петро САУХ, ректор ЖДУ ім. І.Франка:

— Впродовж більш ніж місяця виставку побачили сотні людей. І з нашого університетського навчального комплексу, до якого входять 20 закладів різних рівнів акредитації, її відвідали практично всі. Відгуки найприємніші. Кожний крок у розвитку держави, який ми робимо, спонукає нас звертатися до історії, вчитися в неї, осмислювати її. І чим масштабніші зміни ми хочемо зробити у суспільстві, тим глибшим має бути осмислення історії. Тому ця виставка має непересічне значення для молоді. Бо історичне безпам’ятство — це невдячність перед минулим і безвідповідальність перед майбутнім. Ця виставка багато чого вчить, багато на що надихає. Якщо гармонія (зокрема, монументального, антикварного та критичного підходів до історії) буде зберігатися і в житті, це додасть серйозних сил в нашому поступі в будівництві незалежної України. Я бажаю успіхів цій виставці, вважаю, що це хороша справа, яку затіяла газета «День». Значення її важко переоцінити. Оптимізму, надій на краще і газеті, й цій виставці!

Петро КУХАРЧУК, проректор ЖДУ ім. І. Франка:

— Я хотів би, щоб така виставка у нас стала щорічною. Це було б супер. Цікавою була також зустріч з головним редактором «Дня» Ларисою Івшиною. Живе спілкування такого роду дуже стимулює студентів, активізує їх. Тому що людина, яка досягла в житті певних висот, цікава тим, хто стоїть на порозі самостійного життя. Вони відкривають для себе, що в житті все можливо завдяки праці, професійному ставленню до навчання і роботи. Плюс друга частина цього спектру — відновлення історичної пам’яті українського народу. Газета «День» в цьому плані дуже багато робить. Крім того, вона показує перспективу розвитку України в глобальному контексті — куди ми йдемо. У цьому процесі дуже важко зорієнтуватись, а «День» показує, що на нас чекає, якщо ми підемо одним шляхом, а що — коли попрямуємо іншим. Чим довше ми будемо тупцювати на одному місці, тим гірше для розвитку України. Бажаю, щоб «День» існував століття, щоб газета потрапила до Книги рекордів Гіннесса як наймасовіша газета світу. І щоб вона виходила ще французькою, німецькою, іспанською, португальською мовами — в тих країнах, де є наша велика діаспора. Здоров’я, натхнення, всім злагоди, миру, взаєморозуміння. Щоб свобода, рівність і братерство (гасла, висунуті свого часу у Франції) перемогли у всьому світі.

Антон СИЧЕВСЬКИЙ, магістрант історичного факультету ЖДУ ім. І.Франка:

— Ця виставка об’єднує українців. Приємно, що цього разу вона відбулась саме в стінах нашого університету, що дало змогу переглянути ці світлини великій кількості молоді, для якої вона стала місцем зустрічей і дискусій з приводу побаченого. Зокрема, ми сперечалися, чи варто робити політику на фотографіях, таких, наприклад, де зображено, як поправляють хрестик на головному уборі патріарха Московського і всієї Русі Кирила. В основному дійшли висновку, що життя треба показувати таким, яким воно є. Чекаємо на ваш новий приїзд і хочемо бачити представників «Дня» на історичному факультеті й в !нституті філології та журналістики. Бажаю більше нагод для такого спілкування. Успіхів вам і розуміння.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати